Boks – MEJ: Kolejne medale Polek!

Trzeci dzień młodzieżowych i juniorskich mistrzostw Europy w boksie miał dwie odsłony. Wczesnym popołudniem w walkach juniorek Polki odniosły 1 zwycięstwo i 4 porażki. W wieczornych ćwierćfinałach w kategorich młodzieżowych Polki wygrywały dwukrotnie i nasza medalowa zdobycz powiększyła się do sześciu co najmniej brązowych krążków.

W sesji popołudniowej na sofijskich ringach walczyły juniorki, wśród nich pięć Polek. Sesja zaczęła się dla nas dobrze. Boksująca w kategorii do 54 kilogramów Weronika Pawlak pokonała na punkty Rumunkę Ioanę Luchian. Werdykt sędziów był niejednogłośny, co dobrze oddaje wyrównany charakter walki. Czwórka arbitrów dała zwycięstwo Polce, dzięki czemu awansowała ona do ćwierćfinału, w którym o medal powalczy z Węgierką Bettiną Kiss.

Jak się potem okazało, była to jedyna dziś wygrana naszej reprezentantki wśród juniorek. Julia Różańska przegrała w kategorii do 63 kilogramów z Ukrainką Veroniką Korets. Tylko sędzina z Bułgarii widziała Polkę jako lepszą w tej walce. Wyraźnie słabsza była za to od swojej irlandzkiej rywalki Wiktoria Kluska (75 kg). Aoibhe Carabine dominowała w każdej rundzie, dobrze, że naszej zawodniczce udało się dotrwać do końca walki.

Nie miała też większych szans w starciu z Włoszką Sabroną El Ragioui Klaudia Poliwczak (60 kg). Rywalka zasłużenie i jednogłośnie wygrała na punkty. Sędziwoie byli też jednomyślni jeśli chodzi o werdykt w walce Aleksandry Brożek z Leslie Polynice. Cała piątka punktowała 30:27 dla Francuzki.

Dwie Polki zobaczyliśmy w wieczornej sesji walk w kategorich młodzieżowych. Były to walki ćwierćfinałowe, zwycięstwa zapewniały nam kolejne medale w Sofii. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Borys, która w kategorii do 60 kg pokonała Irlandkę Margueritę Nevin. Walka była bardzo dynamioczna (momentami też chaotyczna), ale Polka trafiała częściej i mocniej. Żaden z sędziów nie miał wątpliwości, że jej należy się medal mistrzostw Europy.

Daria Puszka rywalizowała z Turczynką Ayten Cumentor. Polka byłą faworytką walki i z roli wywiązała się bez zarzutu. Była od rywalki lepsza w każdym elemencie i w każdej rundzie. Cała piątka arbitrów była zgodna – zwycięstwo 30:26 należało się Darii.

W ten sposób w półfinałąch mamy już sześć reprezentantek. Wśród juniorek mamy jeszcze dwie ćwierćfinalistki. Występ w Sofii zapowiada się na imponujący.

Jutro półfinały w kategoriach młodzieżowych, a wśród nich walki:
Daria Puszka – Kateryna Rohova (Ukraina) 54 kg
Patrycja Borys – Fatia Benmessahel (Francja) 60 kg
Natalia Barbusińska – Aysegul Sagir (Turcja) 69 kg
Ewelina Mańka – Elizaveta Sliusar (Ukraina) 81 kg
Natalia Marczykowska – Karolina Makhno (Ukraina) 75 kg

Bartosz Szafran4914 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password