Boks – MEJ: Mamy trzy finały!

Daria Puszka, Natalia Barbusińska i Ewelina Mańka po dzisiejszych półfinałowych zwycięstwach zapewniły sobie co najmniej srebrne medale młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie. Do Polski z medalami brązowymi przyjadą pokonane w 1/2 finału Patrycja Borys i Natalia Marczykowska. 

Polski festiwal rozpoczęła Daria Puszka. Spisująca się świetnie od początku mistrzostw zawodniczka (kategoria do 54 kg) pokonała Ukrainkę Katerynę Rohovą, choć zwycięstwo Polki nie było tak pewne jak w poprzednich rundach. Rywalka dała się mocno Polce we znaki, jeden z sędziów dał jej nawet zwycięstwo, ale pozostałą czwórka punktowała na korzyść Polki. W finale rywalką będzie Rosjanka Ekaterina Molchanova, która dziś zwyciężyła Uladzislavę Kalaskovą z Białorusi.

Kolejną fenomenalną walkę stoczyła w Sofii Natalia Barbusińska. Nasza reprezentantka w kategorii do 69 kilogramów okazała się bezdyskusyjnie lepsza od Turczynki Aysegul Sagir. W każdej z rund Polka była stroną przeważającą, bijącą celniej i mocniej. Żaden z sędziów nie miał najmniejszych wątpliwości, że Natalia bardziej zasłużyła na finał. W nim skrzyżuje rękawice z Angielką Olivią Hussey.

W kategorii 81 kilogramów po raz pierwszy na ringu pokazała się Ewelina Mańka, która dzięki losowaniu znalazła się bezpośrednio w półfinale. Nasza najcięższa reprezentantka pokonała niejednogłośnie na punkty Ukrainkę Elizavetę Sliusar. Walka faktycznie była dość wyrównana, ale tylko sędzia z Finlandii dał wygraną pięściarce z Ukrainy.

Na szczęśliwym dla nas ringu A ponieśliśmy dziś jednak i porażkę. Patrycja Borys, nasza chyba najbardziej żywiołowo walcząca zawodniczka trafiła na rywalkę godną siebie – Fatię Benmessahel. Po pierwszej dość wyrównanej rundzie Francuzka zaatakowała zdecydowanie mocniej, trafiła naszą zawodniczkę i na pół minuty przed końcem drugiej rundy zakończył walkę przed czasem.

Swego rodzaju mecz Polska – Ukraina w półfinałach zakończył się wynikiem 2:1 dla Polski. Natalia Marczykowska (75 kg) została przed czasem odesłana do narożnika w walce z Karoliną Makhno.

Tak więc mamy trzy szanse na złote medale, a dwa brązowe już „zaklepane”. Mowa o kategorii młodzieżowej. W juniorskiej rozegrano dziś ćwierćfinały, w których swoje walki przegrały Roksana Wierzbicka i Weronika Pawlak. Obie przegrane były nieznaczne, ale pozbawiły Polek medali. Tak więc w półfinałach tej grupy wiekowej zobaczymy w sobotę tylko jedną naszą zawodniczkę – Darię Paradę.

Bartosz Szafran4914 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password