Boks – MEJ: Świetna passa Polek, jest czwarty medal!

Bardzo dobrze prezentują się polskie pięściarki na rozgrywanych w Sofii młodzieżowych i juniorskich mistrzostwach Europy. Dziś wygrały trzy kolejne walki, a Natalia Barbusińska zapewniła sobie co najmniej brązowy medal. 

Jako pierwsza z Polek wyszła dziś na ring Daria Puszka (młodzieżowcy 54 kg). Polka bardzo pewnie i wysoko, jednogłośnie na punkty pokonała Dunkę Freję Hansen. W kolejnej walce, której stawką będzie już półfinał mistrzostw zmierzy się z Turczynką Ayse Cumentor.

Kilkadziesiąt minut później na tym samym ringu popis dała Patrycja Borys (60 kg), zwyciężając jednogłośnie przedstawicielkę gospodarzy turnieju, Hristianę Nedyalkovą. O przewadze Polki niech świadczy choćby punktacja sędziego z Ukrainy, który dał zwycięstwo Borys w stosunku 29:23. Pozostali sędziowie też nie mieli wątpliwości. W ćwierćfinale Polka powalczy z Irlandką Margueritą Nevin.’

Jednak największe wrażenie na obserwatorach wywarła Natalia Barbusińska, która przed czasem przez RSC wygrała z Niemką Aliną Popp. Nasza reprezentantka w kategorii do 69 kilogramów sędziego ringowego zmusiła do liczenia rywalki trzykrotnie. Byłą to walka ćwierćfinałowa, więc Natalia zapewniła sobie co najmniej brąz mistrzostw Europy. W półfinale zmierzy się z Turczynką Aysegul Sagir.

Nie powiodło się za to Klaudii Budasz w młodzieżowej kategorii do 64 kg. Nasza pięściarka przegrała na punkty z Aslahan Mahmedovą. Dwaj sędziowie widzieli trzypunktowe zwycięstwo Bulgarkii, pozostali uważali, że Polka przegrała tylko jednym punktem.

W tej samej grupie wiekowej, ale w wadze do 51 kilogramów zobaczyliśmy Klaudię Simsak. Polka walczyła bardzo ambitnie, ale Beyza Saracoglu była wyraźnie lepsza i zasłużenia wygrała jednogłośnie na punkty.

Jutro w turnieju rozpoczną walki juniorki (dawniej zwane kadetkami). Weronika Pawlak (54 kg) zaboksuje z Rumunką Ioaną Luchian, Klaudia Poliwczak (60 kg) z Włoszką Sabriną El Ragiou, Julia Różańska (63 kg) z Ukrainką Veroniką Korets, Aleksandra Brożek (66 kg) z Francuzką Leslie Polynice, zaś Wiktoria Kluska (75 kg) z Irlandką Aoibhe Carabini. Cztery ostatnie z nich w razie wygranej zapewnią sobie medale MME.

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password