Boks – MME: Damian Durkacz z brązem

Nie udało się nam naszemu jedynakowi w strefie medalowej młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie awansować do finału kategorii do 60 kg. Damian Durkacz w półfinale przegrał z z Ukraińcem Tarasem Bondarchukiem.

Damian w Antalyi wygrał jedną walkę w ringu, drugie zwycięstwo otrzymał walkowerem i tak znalazł się w półfinale mistrzostw. Na tym etapie jednak trafił na bardzo mocnego Ukraińca Tarasa Bondarchuka. Nasz młodzieżowiec walczył dzielnie, ale rywal był lepszy – w każdym starciu. Piątka sędziów punktowała zgodnie – 29:27 dla Ukraińca.

Awans do finałowych walk zapewniło sobie aż 7 Rosjan, którzy wyraźnie zdominowali czempionat. Trzech bokserów do ostatniej sesji wprowadzili Turcy i Ukraińcy, po dwóch Azerowie i Anglicy, po jednym Węgrzy, Grecy oraz Gruzini.

Wyniki półfinałów TUTAJ i TUTAJ

Sesja finałowa TUTAJ

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password