Boks – MME: Damian Durkacz z co najmniej brązowym medalem

Damian Durkacz zapewnił sobie co najmniej brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie, rozgrywanych w Antalyi. Na ćwierćfinale turniej zakończyli Konrad Kaczmarkiewicz i Mateusz Wojtasiński.

Durkacz awans do półfinału „wywalczył” bez wychodzenia na ring. Jego rywal, Włoch Christian Gasparri oddał walkę walkowerem z powodu kontuzji. Jego rywalem będzie w piątkowym półfinale Ukrainiec Taras Bondarchuk, który w ćwierćfinale pokonał na punkty Anglika Charlew  Frankhama.

Nie było trudności we wskazaniu zwycięzcy w pojedynku kategorii do 81 kg między Konradem Kaczmarkiewiczem a Azerem Suratem Garayevem. Polak był wolniejszy, jego ciosy rzadziej dochodziły celu i były słabsze. Sędziowie byli jednomyślni, dając Azerowi zwycięstwo 2-3 punktami.

Dla Mateusza Wojtasińskiego dzisiejszy ćwierćfinał był pierwszą walką na mistrzostwach. Nie byłą to jednak walka udana. Bułgar Boyan Panev Asenov okazał się wyraźnie lepszy, zwyciężając jednogłośnie na punkty – każdy z sędziów dał rywalowi Polaka zwycięstwo w stosunku 30:26.

Jutro przed szansą wywalczenia medalu stanie w kategorii do 56 kg Dominik Harwankowski, który skrzyżuje rękawice z Czechem Miroslavem Gorolem.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password