Boks – MME: Mamy dwa kolejne ćwierćfinały

W trzecim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie rozgrywanych w Antalyi na ringu wystąpiło trzech Polaków. Dominik Harwankowski i Konrad Kaczmarkiewicz wygrali swoje walki, awansując do ćwierćfinałów.

Po zakończeniu dzisiejszych walk mamy trzech reprezentantów w czołowej ósemce mistrzostw, jedna wygrana walka dzieli ich od podium. Do Damiana Durkacza dołączyli dziś Dominik Harwankowski (kategoria 56 kg) i Konrad Kaczmarkiewicz (81 kg). Obaj swoje dzisiejsze walki wygrali niejednogłośnie, można rzec, że minimalnie. Harwankowski pokonał na punkty (4-1) Mołdawianina Victora Conopliova. Kolejnym rywalem będzie Czech Miroslav Gorol. Z kolei Kaczmarkiewicz po wyrównanym pojedynku wypunktował (3-2) Izraelczyka Pablo Deresha, dzięki czemu powalczy o awans do strefy medalowej z Suratem Garayevem z Azerbejdżanu.

Przegrał natomiast swoją walkę Oskar Safaryan. Gruzin Vagkan Nanitzanian okazał się od naszego faworyta do medalu wyraźnie lepszy, zwyciężając jednogłośnie wysoko na punkty.

Jutro w Antalyi powalczą Durkacz, Kaczmarkiewicz oraz Mateusz Wojtasiński (52 kg) z Boyanem Panevem Asenovem z Bułgarii.

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password