Boks – MME: Zwycięstwo i porażka

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Wczoraj w Antalyi rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w boksie. Dziś na ringu zobaczyliśmy dwóch Polaków. Swoją walkę wygrał Damian Durkacz, odpadł natomiast Eryk Apresyan.

Damian Durkacz, walczący w kategorii do 60 kilogramów w pierwszej rundzie pokonał niejednogłośnie na punkty (4:1) Izraelczyka Bishara Sabbara. Zwycięstwo dało mu awans do czołowej ósemki mistrzostw. W ćwierćfinale zmierzy się z Włochem Christianem Gasparrim. Walkę zaplanowano na wtorek.

Nie powiodło się natomiast drugiemu z walczących dziś Polaków. Eryk Apresyan (69 kg) przegrał z Gruzinem Saifem Islamem Madiyevem. I w tej walce werdykt był niejednogłośny. Czterech sędziów przyznało zwycięstwo bokserowi z Gruzji, tylko jeden wyżej ocenił walkę Polaka.

Jutro w ringu zobaczymy trzech Biało-Czerwonych. Dominik Harwankowski (56 kg) zmierzy się z Victorem Conopliovem (Mołdawia), Konrad Kaczmarkiewicz (81 kg) z Pablo Dereshem (Izrael) oraz Oskar Safaryan (+91 kg) z Vagkanem Nanitzanianem (Gruzja).

Bartosz Szafran4843 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password