Boks – MMP: Poznaliśmy złotych medalistów

W Człopie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Kilku zawodników potwierdziło swoją dominację w poszczególnych kategoriach wagowych w kraju, nie zabrakło jednak też niespodzianek.

W kategorii do 49 kg po prześciu Dawida Jagodzińskiego wagę wyżej mistrzem Polski został Jakub Słomiński (WDA Świecie), który wypunktował jednogłośnie Damiana Jóźwiszyna z GUKS Carbo Gliwice. Jagodziński w nowej kategorii wagowej (52 kg) doszedł do finału, jednak w nim musiał uznać wyższość Macieja Jóźwika ze Skorpionu Szczecin.

Mistrzem Polski w kategorii do 56 kg został Adrian Kowal. Reprezentując BKS Olimp Lublin pięściarz przedstawił się publiczności podczas kwalifikacji olimpijskich w Samsunie, gdzie dotarł do ćwierćfinału, który przegrał z Brytyjczykiem Qaisem Ashfaquem. Brytyjczyk wprawdzie w Brazylii furory nie zrobił, jednak należy pamiętać, że to srebrny medalista mistrzostw Europy z Samokova z 2015 roku. W Człopie pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza Resóla ze Skorpiona Szczecin.

W kategorii do 60 kg do walki finałowej nie wyszedł Tomasz Smerdel i młodzieżowym mistrzem Polski został Radomir Obruśniak z Róży Karlino. Jego klubowy kolega Mateusz Polski powtórzył jego sukces w kategorii do 64 kg. Totalnie bez formy jest Dawid Michelus, były brązowy medalista mistrzostw świata Młodzieżowców z 2010 roku. Odpadł on w półfinale z Łukaszem Niemczykiem.

Kategorię do 69 kg zdominował Damian Kiwior z Tigera Tarnów. W finale pokonał jednogłośnie na punkty Kamila Holke  z Orkana Gorzów Wielkopolski. W wadze średniej (75 kg) mistrzem Polski został Szymon Hamerski z Zawiszy Bydgoszcz, a wicemistrzem Stanisław Gibało z Cargo Gliwice.

Dużego kalibru niespodzianka spotkała nas w kategorii półciężkiej (81 kg). W Polsce do tej pory wśrod o miano nr 1 walczył Arkadiusz Szwedowicz, z Mateuszem Trycem. W finale MMP Szwedowicz spotkał się ze swoim kolegą z klubu Skorpion Szczcin Łukaszem Staniochem i sensacyjnie przegrał. Czy oznacza to, że na naszych ringach pojawił się trzeci poważny gracz w tej wadze?

Triumf w kategorii ciężkiej przypadł Tomaszowi Bohdanowiczowi z Orkana Gorzów Wielkopolski, który wygrał na punkty z Janem Sosnowskim z Astorii Bydgoszcz.

Największa dominacja była widoczna w kategorii superciężkiej. Nasz wielki talent, Paweł Wierzbicki, który jednak w ostatnich latach mierzył się w wieloma problemami, wyraźnie odżył. Jeżeli jest w formie, nie ma na krajowym podwórku godnego rywala. Przez turniej reprezentant Boxing Sokółka przeszedł jak burza, w finale pokonując w pierwszej rundzie Kamila Mroczkowskiego.

Młodzieżowi mistrzowie Polski 2016:
49 kg Jakub Słomiński (WDA Świecie)
52 kg Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin)
56 kg Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin)
60 kg Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino)
64 kg Mateusz Polski (KSW Róża Karlino)
69 kg Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów)
75 kg Szymon Hamerski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
81 kg Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin)
91 kg Tomasz Bohdanowicz (Orkan Gorzów Wielkopolski)
+91 kg Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password