Boks: Powołano nowych trenerów kadr narodowych

Minął rok olimpijski. Dla jednych związków jest to czas podsumowań i tworzenia bilansu zysków i strat – zarówno tych sportowych, jak i ekonomicznych, a dla drugich czas zmian. Ku tej drugiej opcji skłonił się Polski Związek Bokserski, który wczoraj zakończył procedurę powołania trenerów kadr narodowych. 

Na stanowisko trenera kadry narodowej kobiet został powołany Marek Węgierski, który zastąpił na tym stanowisku Pawła Pasiaka. Nowego trenera powołała czteroosobowa komisja, w składzie: Maciej Demel, Grzegorz Nowaczek, Marcin Stankiewicz i Jan Pośnik. Węgierski ma 59 lat, za czasów kariery bokserskiej walczył w barwach Zagłębia Lubin, a od lat 80-tych realizuje się jako trener. W latach 2010 – 2013 pełnił funkcję trenera młodzieżowej kadry kobiet.

Panowie trafili pod rękę Karola Chabrosa, związanego z klubem Skorpion Szczecin. Jest to młody, 33-letni szkoleniowiec, pełniący funkcję nauczyciela w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie oraz posiadacz wszystkich najwyższych możliwych certyfikatów AIBA (AOB, WSB i APB). Młody trener zastąpił na stanowisku Zbigniewa Raubo.

Źródło: polskiboks.pl

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password