Boks: Powołano nowych trenerów kadr narodowych

Minął rok olimpijski. Dla jednych związków jest to czas podsumowań i tworzenia bilansu zysków i strat – zarówno tych sportowych, jak i ekonomicznych, a dla drugich czas zmian. Ku tej drugiej opcji skłonił się Polski Związek Bokserski, który wczoraj zakończył procedurę powołania trenerów kadr narodowych. 

Na stanowisko trenera kadry narodowej kobiet został powołany Marek Węgierski, który zastąpił na tym stanowisku Pawła Pasiaka. Nowego trenera powołała czteroosobowa komisja, w składzie: Maciej Demel, Grzegorz Nowaczek, Marcin Stankiewicz i Jan Pośnik. Węgierski ma 59 lat, za czasów kariery bokserskiej walczył w barwach Zagłębia Lubin, a od lat 80-tych realizuje się jako trener. W latach 2010 – 2013 pełnił funkcję trenera młodzieżowej kadry kobiet.

Panowie trafili pod rękę Karola Chabrosa, związanego z klubem Skorpion Szczecin. Jest to młody, 33-letni szkoleniowiec, pełniący funkcję nauczyciela w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie oraz posiadacz wszystkich najwyższych możliwych certyfikatów AIBA (AOB, WSB i APB). Młody trener zastąpił na stanowisku Zbigniewa Raubo.

Źródło: polskiboks.pl