Brazylijczycy najlepsi w Mysłowicach

Zakończył się mysłowicki turniej FIVB World Tour w siatkówce plażowej. Podium zdominowali Brazylijczycy.

W pierwszym niedzielnym meczu spotkały się dwie europejskie pary. Hiszpański i włoski duet zagrały o brązowy medal Silesia Open.

Spotkanie nie przyniosło jednak większych emocji. Doświadczona para Herrera/Gavira zmiotła wręcz z kąpielska "Słupna" Włochów Paolo/Lupo.

Hiszpanie pokonali graczy z Italii 2:0, wygrywając w pierwszym secie do 16, a drugim do 12. Na pierwsze w swej karierze podium World Touru duetowi Paolo/Lupo pozostanie czekać.

Krótko po 15 rozpoczął się wielki finał. Na przeciw siebie stanęły dwie nie pokonane wcześniej w turnieju brazylijskie pary – Cunha/Ricardo i Araujo/Pedro.

W pierwszej partii oglądaliśmy niesamowicie jednostronne widowisko. Doświadczona para Ricardo/Cunha broniła prawie każdą piłkę zagraną przez przeciwników, dokładając do tego świetny blok i dobrą zagrywkę. Pierwszy set zakończył się wynikiem…21:8.

Finał jednk w dalszej jego części nie zawiódł. Araujo i Pedro podnieśli się i pokazali wolę walki. Mimo, że to dopiero ich drugi turniej w karierze w takim składzie grali niesamowicie skutecznie. Po długiej walce wyrównali stan meczu wygrywając 21:19. O wyniki tie-breaka zadecydowało doświadczenie. Ricardo z Cunhą po słabym początku skutecznie dogonili rywali, by przy stanie 13:13 zdobyć dwa kluczowe punkty.

Turniej wygrała więc para Ricardo/Cunha, pokonując parę Araujo/Pedro 2:1.

Na pomeczowej konferencji, na której obecni byli nasi dziennikarze, zwycięzca turnieju – Pedro Cunha podziękował polskiej publice za kapitalny doping i zapowiedział, że nie zabraknie go w przyszłym roku na kolejnych zawodach.

Dodajmy, że na dzisiejszych finałach pojawił się komplet kibiców, którzy kaptalnie zagrzewali graczy do walki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password