Bruk wraca na Tour de France

tour de france101. edycja największego kolarskiego wyścigu świata Tour de France odbędzie się w dniach 5-27 lipca 2014r. Właśnie dokonano uroczystej prezentacji imprezy.

Organizatorzy na przyszłoroczny wyścig przygotowali kilka „atrakcji”, wśród których są te, które dzielą fanów kolarstwa na całym świecie, jak i te, które mają zwolenników i przeciwników wśród zawodników. Do tych pierwszych należy zaliczyć start imprezy, który odbędzie się w brytyjskiej miejscowości Leeds. Do tych drugich z kolei fakt dołączenia (powrotu) na trasę Wielkiej Pętli krótkiego, bo krótkiego, ale jednak odcinka brukowanego, a także tylko jedną jazdę indywidualną na czas.

Trzy pierwsze dni cała kolumna peletonu spędzi po zachodniej stronie kanału La Manche. Po trzecim – zakończonym w Londynie, kolarze przetransportują się do Francji, gdzie czekać ich będzie jeszcze kilka mniej wymagających etapów. Na piątym – z Ypres do Arenberg Porte du Hainaut przygotowano ponad 15 kilometrów brukowanych odcinków. Pierwsze górki pojawią się ósmego dnia rywalizacji, podczas jazdy do Gerardmer. Podróżując wzdłuż wschodniej granicy Francji zawodnicy dotrą do Alp, gdzie rozegrane zostaną dwa etapy. Tuż po tych próbach będzie pierwszy dzień przerwy w wyścigu.

Później zawodników czekać będą dwa lżejsze etapy, które bezpośrednio poprzedzać będą bardzo ciężkie odcinki w Pirenejach. Ogółem odbędzie się tam pięć górskich etapów, z czego tylko jeden – 16. etap – kończył będzie się zjazdem. W międzyczasie kolarze będą mieć jeszcze jeden dzień wolny. 19. etapem peleton wyjedzie na północ, a dzień później rozegrana zostanie 54-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Po niej tradycyjny etap z metą w Paryżu.

Więcej informacji oraz szczegółową rozpiskę można znaleźć na oficjalnej stronie Tour de France TUTAJ.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password