Budziejewski ukarany przez PZLA

Kamil Budziejewski został ukarany sześciomiesięczną dyskwalifikacją za niesportowe zachowanie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.


 

5 sierpnia w Londynie Kamil Budziejewski (AZS Łódź) dokonał napaści fizycznej na swojego młodszego kolegę – Patryka Dobka. Przyczyny tego zdarzenia nie do końca zostały wyjaśnione. Bezpośrednio po tym wydarzeniu, Budziejewski został odesłany do Polski. W dniu dzisiejszym Komisja Wyróżnień, Dyscypliny i Zwalczania Dopingu PZLA uznała polskiego czterystumetrowca winnym niesportowego zachowania w czasie londyńskich Igrzysk. Budziejewski do 5 lutego 2013 roku nie może uczestniczyć w zgrupowaniach kadry i nie ma prawa reprezentować kraju w oficjalnych zawodach lekkoatletycznych.

Komisja podjęła również decyzję o ukaraniu tyczkarza – Piotra Liska. Testy antydopingowe przeprowadzone podczas Mistrzostw Polski w Bielsku – Białej wykazały w jego organizmie obecność środka o nazwie metyloheksamina. Lisek został zdyskwalifikowany na sześć miesięcy. Tyczkarz stracił również srebrny medal. Zawodnik OSOT Szczecin na wspomnianych mistrzostwach poprawił swój rekord życiowy – 5,30m. Zwyciężył wówczas Łukasz Michalski (5,60m). Po anulowaniu wyniku Liska, drugie miejsce w zawodach oficjalnie zostało przyznane Przemysławowi Czerwińskiemu.

Źródło: PAP

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password