Buenos Aires 2018: Akrobatyka sportowa zadebiutuje na igrzyskach

Do grona dyscyplin, które na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich zostaną rozegrane pierwszy raz w historii dołączyła akrobatyka sportowa.

Podczas zmagań młodych sportowców w Buenos Aires w 2018 roku olimpijski debiut zaliczą między innymi: freestyle BMX, piłka ręczna plażowa, kiteboarding, biegi przełajowe i futsal. Do grona nowych dyscyplin w programie III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich dołączyła także akrobatyka sportowa. Na planszy gimnastycznej w Argentynie zobaczymy rywalizację w kobiecych trójkach.

Zmagania gimnastyczne odbędą się według nowego formatu. W Buenos Aires rozegrane zostaną drużynowe zawody mieszane, w których wezmą udział przedstawiciele wszystkich dyscyplin gimnastycznych. Zawodnicy zakwalifikowani na igrzyska (łącznie 156-160 osób z całego świata) zostaną podzieleni na dziesięć lub jedenaście międzynarodowych zespołów. W skład każdego zespołu wejdzie 14-16 młodych sportowców, w tym:

– 6-8 przedstawicieli gimnastyki sportowej (równa liczba dziewcząt i chłopców);
– 3 gimnastyczki artystyczne;
– 2 zawodników, specjalizujących się w skokach na trampolinie (chłopiec i dziewczyna);
– 3 gimnastyczki akrobatyczne, wykonujące wspólny układ.

Najlepsze zespoły wieloboju mieszanego wywalczą medale młodzieżowych igrzysk. Zmagania drużynowe jednocześnie będą kwalifikacjami do finałowych zawodów w poszczególnych dyscyplinach gimnastycznych. Na ich podstawie wyłonieni zostaną:

– finaliści wieloboju w gimnastyce sportowej;
– uczestnicy finałów na poszczególnych przyrządach w gimnastyce sportowej;
– finalistki wieloboju indywidualnego w gimnastyce artystycznej;
– finaliści w skokach na trampolinie;
– finalistki w zmaganiach trójek w gimnastyce akrobatycznej.

źrodło: fig-gymnastics.com

Inga Świetlicka939 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password