Buenos Aires 2018: Breakdance, karate i wspinaczka sportowa na młodzieżowych igrzyskach!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Liczba nowych dyscyplin w programie III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires stale się powiększa. W ostatnich tygodniach decyzją MKOl do tego grona dołączyły: karate, wspinaczka sportowa oraz… breakdance!

Włączenie do programu młodzieżowych igrzysk olimpijskich karate oraz wspinaczki sportowej nie dziwi, bowiem od jakiegoś czasu wiadomo, że obie dyscypliny pojawią się także na „dorosłych” igrzyskach w Tokio w 2020 roku. W Buenos Aires młodzi karatecy powalczą o medale w trzech kategoriach wagowych kumite dla każdej z płci, a specjaliści od wspinaczki sportowej zmierzą się w konkurencji łączonej – złożonej z boulderingu, prowadzenia i czasówki – zarówno w zmaganiach dziewcząt jak i chłopców.

Breakdance jest pierwszą dyscypliną taneczną w historii, która zadebiutuje na igrzyskach. Ta odmiana tańca ulicznego cieszy się wielką popularnością na całym świecie. MKOl argumentuje, że włączenie do programu igrzysk tańca ma na celu dotarcie do szerokiej publiczności i popularyzację sportu wśród młodzieży – widowiskowe zmagania na ulicach mają się odbywać w radosnej, festiwalowej atmosferze i przyciągnąć tłumy kibiców. Tancerze będą rywalizować o medale w trybie „bitwy” – naprzeciw siebie stanie dwóch sportowców, którzy będą starali się zaprezentować jak najlepsze układy. Na razie nie są znane kryteria oceniania tanecznych pojedynków, wiadomo natomiast, że o medale w breakdance powalczą chłopcy, dziewczęta oraz drużyny mieszane.

Inga Świetlicka963 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password