Buenos Aires 2018: „Poczuj przyszłość” hasłem igrzysk

Wybrano hasło przewodnie kolejnych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Impreza, która w tym roku odbędzie się w Buenos Aires, firmować będzie się hasłem „Poczuj przyszłość”.

Każdy YOG ma swoje hasło przewodnie, nawiązujące do młodości lub przyszłości. Podczas pierwszej edycji imprezy, która zorganizowana została w 2010 roku w Singapurze, brzmiało ono „Spirit of Youth”, a zatem „Duch młodości”. Cztery lata później, w chińskim Nankinie, młodzieżowe igrzyska odbyły się natomiast pod hasłem „Share the Games, Share our dreams”, czyli „Dziel się igrzyskami, dziel się marzeniami”.

Pierwsza zimowa edycja tychże igrzysk (Innsbruck 2012) za główny slogan obrała sobie jakże wymowne „Be part of it”, czyli „Bądź częścią tego”. W 2016 roku w Lillehammer najlepsi młodzi sportowcy uprawiający zimowe dyscypliny mierzyli się zaś pod hasłem „Go beyond. Create tomorrow”, co oznacza „Wykrocz poza – twórz jutro”.

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które od 6 do 18 października tego roku zorganizowane zostaną w Buenos Aires także będą miały swoje wyjątkowe hasło. Odbędą się pod sloganem „Feel the future”, czyli „Poczuj przyszłość”. W oryginalnym języku – hiszpańskim, który obowiązuje w Argentynie, hasło to brzmi zaś „Vivi el futuro”.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password