Kolarstwo szosowe: Cele Rafała Majki na przyszły sezon


Od początku następnego sezonu Rafał Majka będzie jeździć w barwach grupy Bora-Hansgrohe. Polski kolarz planuje wystartować w Giro d’Italia oraz w hiszpańskiej Vuelcie.

W Giro di Lombardia Rafał Majka zakończył ściganie w tym sezonie. Końcówka roku w wykonaniu Polaka nie była imponująca. Najważniejsze, że kolarz z Zegartowic zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich oraz po raz kolejny został najlepszym góralem Tour de France. Nowy sezon oznacza nowe wyznania. Rosyjski biznesmen Oleg Tinkov rezygnuje z prowadzenia grupy kolarskiej do której należał Rafał Majka. Brązowy medal olimpijski a także Maciej Bodnar, Paweł Poljański, Peter Sagan oraz inni kolarze Tinkoff przeszło do ekipy Bora-Hansgrohe, która od nowego sezonu będzie startować z licencją World Tour. Majka oraz Czech Leopold Konig są najlepszymi góralami w składzie tego zespołu. Zwiastuje to pozycję lidera grupy w wyścigów zaliczanych do Wielkich Tourów.

Polak chciałby w następnym sezonie pojechać w Giro oraz Vuelcie. Tegoroczny wyścig dookoła Włoch ukończył on na 5. miejscu, a rok wcześniej Majka stanął na najniższym stopniu podium Vuelta a Espana. Znakiem zapytania jest udział w Tour de France z którego mistrz Polski ma także świetne wspomnienia. Liderem trwających 3 tygodnie wyścigów w których Rafał Majka nie wystartuje będzie były kolarz Sky Team Leopold Konig.

Kolarstwo jest bardzo wymagającym sportem, oprócz wielu dni spędzonych na wyścigach kolarze wiele czasu spędzają na treningu, bądź siłowni. Tak jest również w przypadku Rafała Majki. Polak w ciągu roku przyjeżdża na rowerze ok. 42 tysięcy kilometrów poświęcając na trening około 40 godzin tygodniowo. Oficjalny terminarz startów Rafała Majki zaprezentowany będzie prawdopodobnie na początku przyszłego sezonu.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password