„Chcę pokazać się polskim kibicom z jak najlepszej strony” – wywiad z Szymonem Krawczykiem

Szymon Krawczyk to kolejny wielki talent polskiego kolarstwa torowego. Ostatnio na mistrzostwach Europy zajął on 8. miejsce w wyścigu eliminacyjnym. Zapraszamy do lektury wywiadu z naszym kolarzem.

Kamil Karczmarek: Startuje Pan zarówno na torze, jak i na szosie. Będzie Pan łączyć tor i szosę, czy wybierze którąś z tych specjalności?

Szymon Krawczyk: Tak, jednak by być dobrym na torze, trzeba również ścigać się na szosie. Spokojnie da się łączyć te dwie konkurencje. Jak na razie nie zamierzam specjalizować się tylko w jednej.

KK: Jak podsumuje Pan swój start na mistrzostwach Europy? 8. miejsce w wyścigu eliminacyjnym jest dla Pana sukcesem czy porażką?

Szymon Krawczyk:  8. miejsce mnie nie zadowala. Miałem tego dnia dobre nogi, ale zabrakło trochę szczęścia.

KK: Dobrze pojechaliście w drużynie, którą tworzą młodzi zawodnicy. Liczycie w przyszłości na sukcesy w drużynie?

Szymon Krawczyk: Tak na pewno chcemy być co raz to lepsi. Chcemy podnosić swój poziom i wystartować na igrzyskach olimpijskich.

KK: Przed nami zawody Pucharu Świata w Pruszkowie. Ostatnim testem toru były mistrzostwa Polski. Jak jeździło się Panu na zmodernizowanym torze?

Szymon Krawczyk: Przyjemnie się jeździ na odświeżonym torze. Tego na pewno bardzo mi brakowało.

KK: Czym dla Pana będzie start przed własną publicznością na Pucharze Świata w Pruszkowie?

Szymon Krawczyk: Będzie to na pewno czymś wspaniałym. Chciałbym pokazać się polskim kibicom z jak najlepszej strony. Jednak nie wiem jeszcze, w jakiej konkurencji wystartuję.

KK: Jak wspomina Pan swój start na mistrzostwach świata juniorów, gdzie zdobył Pan złoty medal?

Szymon Krawczyk: Jest to moje największe osiągnięcie w karierze. W tym roku miałem dwie poważne kontuzje, przez co bardzo ciężko było mi powrócić do dobrej dyspozycji.

KK: Jaka jest pańska ulubiona konkurencja torowa?

Szymon Krawczyk: Moją ulubioną konkurencją jest wyścig punktowy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password