Chińska dominacja w Dubaju

Za nami pierwszy dzień zmagań w Dubaju, gdzie trwają inaugurujące nowy sezon zawody FINA World Series w skokach do wody. World Series to cykl czterech konkursów w których startuje tylko garstka najlepszych zawodników świata. W tych elitarnych rozgrywkach zabrakło reprezentantów Polski.

Rywalizację w pierwszym dniu zdominowali Chińczycy. W czterech rozegranych finałach zdobyli cztery złote i jeden brązowy medal. W skokach z platformy 10m pań triumfowała z notą 395.70pkt Ruolin Chen. Tuż za Chinką znalazła się Paola Espinosa z Meksyku (392.10pkt). Trzeci wynik (369.75pkt) uzyskała Pandelela Rinong z Malezji.

W skokach z trampoliny 3-metrowej panów bezkonkurencyjny był Chińczyk Chong He uzyskując notę 522.25pkt. Drugie miejsce zajął Rosjanin Illya Zakharov (496.30pkt), wyprzedzając drugiego z Chińczyków Kai Qina (481.30pkt).

Synchroniczne skoki z trampoliny 3-metrowej najlepiej wykonały Chinki Minxia Wu i Zi He (329.40pkt). Nota 297.72pkt dała drugie miejsce duetowi Christina Loukas/Kssidy Cook z USA. Podium uzupełniły Ukrainki Anna Pysmenska i Olena Fedorova uzyskując 290.40pkt.

Z kolei Chińczycy Yuan Cao i Yanquan Zhang wygrali konkurs synchronicznych skoków z platformy 10-metrowej uzyskując 474.36pkt. Zwycięzcy o ponad 44 punkty wyprzedzili duet Gorshkovozov/Bondar z Ukrainy. Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie Illya Zkharov i Victor Minibaev (412.62pkt).