Chorwaci planowo

Pewne zwycięstwo na inaugurację turnieju kwalifikacyjnego do IO w piłce ręcznej odniosła reprezentacja Chorwacji.

Drużyna z Bałkanów bez problemów rozgromiła u siebie w kraju w hali Varazdinie ekipę Japonii.

Chorwaci spotkanie rozpoczęłi dość niemarwo i do przerwy prowadzili z Japończykami zaledwie dwoma bramkami (16:14), jednak w drugiej połowie rozpoczął się koncert ich gry.

Chorwaci zdobywali bramkę za bramką i spokojnie odskakiwali rywalom.

Drużyna Slavko Goluzy wygrała to spotkanie aż 36:22 i jest już jedną drogą na igrzyskach. Do rozegrania został im mecz z Islandczykami i egzotycznymi Chilijczykami.

Chorwacja – Japonia 36:22 (16:14)

Sędziowie: Badura, Ondogrecula (Słowacja)

Chorwacja:  I. Cupic (7), Z. Horvat (6), I. Nincevic (4), D. Vukovic (4), B. Lackovic (3), I. Vori (3), D. Duvnjak (2), D. Buntic (2), M. Kopljar (1), J. Gojun (1), H. Batinovic (1), J. Valcic (1), Z. Musa (1)

Japonia: D. Miyazaki (4), Y. Nomura (3), T. Kadoyama (3), S. Higashinagahama (3), K. Ozawa (2), K. Toyoda (2), H. Nagashima (2), K. Kochi (1), H. Kishigawa (1), K. Tomita (1)