Ciężary – MŚ: Justyna Kozdryk bez medalu

Justyna Kozdryk – wicemistrzyni paraolimpijska z Pekinu i multimedalitka mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc – tym razem poza podium. Rywalizację w kategorii do 45 kg. Polka ukończyła na piątej pozycji. Miejsce w dziesiątce w zmaganiach mężczyzn zajął Sławomir Szymański.

W poniedziałek o medale mistrzostw świata w Meksyku rywalizowano w kategorii do 45 kg. kobiet i do 49 kg. mężczyzn. W zmaganiach wzięło udział 13 zawodniczek, wśród nich była także wicemistrzyni paraolimpijska z igrzysk w Pekinie Justyna Kozdryk. Polka nie najlepiej rozpoczęła zmagania, spaliła bowiem pierwsze podejście do 93 kg. Poprawiła się w drugiej próbie i ciężar został zaliczony. W ostatniej kolejce Kozdryk mierzyła w brązowy medal mistrzostw świata. Gdyby udało się podnieść sztangę o wadze 98 kg. Polka zdobyłaby kolejny w karierze krążek w zawodach tej rangi. Niestety trzecie podejście – podobnie jak pierwsza próba – było nieudane. Ostatecznie naszą zawodniczkę sklasyfikowano na miejscu piątym.

Rywalizację wygrała reprezentantka Chin Linling Guo, która ustanowiła nowy rekord świata – 110 kg. Srebrny medal wywalczyła Turczynka Nazmiye Muratli z wynikiem 107 kg., a brąz zdobyła Brytyjka Zoe Newson – 97 kg.

W zmaganiach mężczyzn w kategorii do 49 kg. oglądaliśmy Sławomira Szymańskiego. Polak miał dwa udane podejścia – w pierwszej próbie zaliczył 127 kg., w drugiej 133 kg. Nie udało się podnieść sztangi o wadze 138 kg. w trzecim podejściu. Z wynikiem 133 kg. Szymański został sklasyfikowany na 10. pozycji w gronie 18. zawodników.

Rekord świata pobił Wietnamczyk Van Cong Le, który uniósł ciężar 181 kg. Srebrny medal trafił do reprezentanta Jordanii Omara Quarady (178 kg.), a brązowy do Nigeryjczyka Yakubu Adesokana (175 kg.).

Wyciskanie sztangi leżąc – kobiety kat. do 45 kg.
1. Lingling Guo, Chiny 100 kg. WR
2. Nazmiye Muratli, Turcja 107 kg.
3. Zoe Newson, Wielka Brytania 97 kg.
4. Ni Nengah Widiasih, Indonezja 96 kg.
5. Justyna Kozdryk, Polska 93 kg.

Wyciskanie sztangi leżąc – mężczyźni kat. do 49 kg.
1. Van Cong Le, Wietnam 181 kg. WR
2. Omar S.H. Quarada, Jordania 178 kg.
3. Yakuby Adesokan, Nigeria 175 kg.
4. Yu Zeng, Chiny 165 kg.
5. Mani Dehbashi, Iran 147 kg.
… 10. Sławomir Szymański, Polska 133 kg.

Inga Świetlicka920 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>