Co nas czeka w Pjongczangu 14 marca?

W środę w Pjongczangu o kolejne medale powalczą biegacze narciarscy i narciarze alpejscy. W programie także mecze o miejsca 5-8 w turnieju hokejowym oraz kolejne sesje w rywalizacji curlerów na wózkach.

Embed from Getty Images

Z polskiego punktu widzenia najciekawsze rzeczy będą się działy na stoku i na trasach biegowych. Pierwotnie alpejczycy mieli jutro rywalizować w slalomie, jednak w związku z niekorzystnymi prognozami pogody organizatorzy wprowadzili zmiany w programie. Ostatecznie w środę odbędą się zmagania w slalomie gigancie kobiet i mężczyzn, a zwykłe slalomy zostaną przeprowadzone w weekend.

Po bardzo dobrym szóstym miejscu Macieja Krężela i Anny Ogarzyńskiej w superkombinacji, liczymy na równie udany (albo jeszcze lepszy) start naszych reprezentantów w kolejnej konkurencji alpejskiej. Pierwszy przejazd slalomu giganta mężczyzn niedowidzących odbędzie się pomiędzy 2:00 a 3:00 w nocy czasu polskiego. Finałowa rywalizacja w tej grupie zaplanowana jest około 7:00 rano.

Niepowodzenie w ostatnim starcie będzie chciał powetować sobie Igor Sikorski, rywalizujący na monoski. Slalom gigant to konkurencja, w której czuje się mocny – w tym sezonie wygrywał w tej specjalności w Pucharze Europy. Pierwszy przejazd zawodników siedzących odbędzie się w nocy, prawdopodobnie około 3:30-4:00. Medalowe rozstrzygnięcia w tej grupie startowej będzie można śledzić ok. godz. 8:00 rano.

Embed from Getty Images

Na trasach biegowych w środę odbędzie się najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli sprinty. Biegacze ze wszystkich grup niepełnosprawności będą rywalizować w technice klasycznej, najpierw w kwalifikacjach, a następnie w wyścigach półfinałowych i finałowych.

Największe nadzieje na dobry wynik wiążemy ze startem Witolda Skupienia, który zrezygnował z rywalizacji biathlonie, chcąc jak najwięcej sił oszczędzić na biegi. Kwalifikacje w grupie osób stojących rozpoczną się o 2:35 polskiego czasu, a Witold Skupień pobiegnie jako piąty w stawce 24. zawodników. Wcześniej – punktualnie o godz. 2:00 – wystartują sportowcy na sledżach, a wśród nich z numerem 12. Kamil Rosiek. Natomiast o godz. 3:10 na trasę wyruszą mężczyźni niewidomi i niedowidzący. W tej kategorii będą nas reprezentować Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim i Łukasz Kubica z Wojciechem Suchwałko. Pierwsze wyścigi półfinałowe odbędą się o 4:00, a finałowe od 5:06.

W turnieju hokejowym zakończyła się faza grupowa. Znamy półfinalistów, a przed nami walka o miejsca 5-8 w fazie playoff. Na środę zaplanowano mecze pomiędzy Czechami i Szwedami oraz Norwegią i Japonią.

Rywalizację o medale kontynuują curlerzy na wózkach. Jutro w Pjongczangu kolejne trzy sesje gier, ciekawie zapowiadają się m.in. mecze pomiędzy Niemcami i Wielką Brytanią oraz Kanadą i Olimpijczykami z Rosji.

Inga Świetlicka982 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password