Co nas czeka za miesiąc – 11 lutego

Po szalonej, pełnej polskich emocji sobocie 10 lutego, w niedzielę nadejdzie dzień nieco spokojniejszy dla polskiego kibica, świetna okazja do spokojnego podziwiania piękna klasycznych i tych nowszych dyscyplin zimowych.

Niedziela nie przyniesie nam zbyt wielu występów polskich sportowców, nie mówiąc już o szansach medalowych. Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz po 10:50 naszego czasu dokończą rywalizację na saneczkowym torze Alpensia, ale przecież dobrze wiemy, że na spektakularne sukcesy w tej konkurencji liczyć nie możemy. Ba, nawet awans do czołowej dziesiątki uznalibyśmy za znakomity wynik. I to tyle, jeśli chodzi o polskie emocje (biorąc pod uwagę aktualny stan kwalifikacji olimpijskich).

Najbardziej interesującą konkurencją drugiego dnia igrzysk będzie z całą pewnością alpejski zjazd mężczyzn. Axel Svindal, Beat Feutz, Kjetil Jansrud, któryś z Austriaków, a może ktoś z drugiego rzędu, jak to często bywa w najważniejszych zawodach? Odpowiedź na to pytanie poznamy około 4:00 naszego czasu.

Wielbiciele piękna na lodzie będą też mieli sporo do oglądania. W zawodach drużynowych, które na igrzyskach rozegrane zostaną po raz drugi w środku naszej nocy pary sportowe pojadą program dowolny, zaś solistki i pary taneczne program krótki.

Na nartach pobiegają natomiast mężczyźni. Ci z karabinem rywalizować będą o medale w sprincie (12:15), a ci bez broni w biegu łączonym na 30 kilometrów (07:15). Te konkurencje pasjonować będą przede wszystkim kibiców w krajach skandynawskich, we Francji, Niemczech. Połowa Holandii zasiądzie natomiast przed telewizorami punktualnie o 8:00, kiedy rywalizację na dystansie 5000 metrów rozpoczną panczeniści. Ponadto odbędą się finały snowboardowego slopestyle mężczyzn i jazdy po muldach na nartach kobiet.

Kontynuowany będzie debiutujący na igrzyskach turniej par mieszanych w curlingu (już od 01:05 w naszym kraju!), zaplanowano na niedzielę też dwa mecze hokejowe kobiet.

Program 11 lutego

Będziemy wniebowzięci: Kurowski w dziesiątce
Realnie: Będziemy odpoczywać po sobotnich (olimpijskich) szaleństwach

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password