Co nas czeka za miesiąc – 18 lutego

Po pełnej emocji sobocie czeka nas zdecydowanie mniej interesująca niedziela, 18 lutego. O medalach w tym dniu nie mamy co myśleć, bo praktycznie rzecz biorąc wszystkie rozstrzygnięcia medalowe odbędą się bez nas.

Cztery lata temu drużyna naszych panczenistów zdobyła niespodziewanie medal igrzysk w Soczi. Niestety w Pjongczangu Polacy medalu nie obronią, bo po prostu w Korei w tej konkurencji nie wystartują. No chyba, że wycofa się któraś z zakwalifikowanych ośmiu drużyn, bo jesteśmy na pierwszym miejscu rezerwowym. Wielka szkoda, że kwalifikacje dla Polków nie były udane, bo to jedna z najciekawszych konkurencji łyżwiarstwa szybkiego. Głównymi faworytami do złota są oczywiście Holendrzy, w niedzielę odbędą się kwalifikacje. Panie w tym samym dniu pobiegną na 500 metrów, wśród nich będzie jedna Polka, ale raczej bez szans na miejsce w czołówce. Pierwsza dziesiątka to byłby dobry wynik.

Tor Alpensia Sliding Centre we władanie obejmą bobsleiści. Pierwszą konkurencją zimowej formuły 1 będą męskie dwójki, w których wystartuje polska osada, prawie na 100 % będą to Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Polacy w tegorocznym pucharze świata mieszali występy znakomite (pozwalające uzyskać w pojedynczych ślizgach miejsce 9.) ze znacznie słabszymi. W sumie nie udało im się pojechać bardzo dobrze dwóch przejazdów z rzędu. Gdyby w Pjongczangu zaliczyli cztery występy na swoim najwyższym poziomie, z całą pewnością cieszylibyśmy się z miejsca polskiej osady w pierwszej dziesiątce. Bardzo na to liczymy – w niedzielę odbędą się pierwsze dwa ślizgi – początek w południe naszego czasu.

W pozostałych męskich finałach naszych reprezentantów nie zobaczymy. Finały rozegrane zostaną w alpejskim gigancie, narciarskim slopestyle i skokach akrobatycznych, biathlonowym biegu ze startu wspólnego oraz sztafecie 4×10 kilometrów biegaczy narciarskich. To bardzo widowiskowe konkurencje, z przyjemnością będziemy je śledzili, nie wzbudzą one jednak w nas wielkich kibicowskich emocji.

Kontynuowane będą turnieje hokejowe – u kobiet rozegrane zostaną mecze o miejsca 5-8, wśród mężczyzn zagrają między innymi Szwedzi z Finami. Turniej curlingowy też będzie kontynuwany ku uciesze nielicznych.

Program 18 lutego

Będziemy wniebowzięci: Luty i Tylkowski w pierwszej ósemce po dwóch ślizgach
Realnie: miejsce 10-15

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password