Co nas czeka za miesiąc – 19 lutego

Piewrszy dzień ostatniego tygodnia igrzysk w Pjongczangu będzie dla nas szalenie interesujący. I znów szczęśliwie to co najważniejsze, rozegrane zostanie o przyzwoitych porach. Może będziemy w pracy, czy szkole, ale nocy zarywać nie będziemy musieli.

Punktem kulminacyjnym dnia będzie oczywiście drużynowy konkurs skoków. Polacy będą należeli do głównych faworytów, choć trzeba przyznać, że drużyna nie wydaje się aż tak mocna jak rok temu, kiedy wygrywała nieomal wszystko. W tym sezonie ciut lepiej wyglądają Norwegowie, mocni są Słoweńcy, przebłyski mają Niemcy, a i Austriacy z całą pewnością będą groźni, choć do tej pory nie zachwycali. O miejscach na podium decydować będą detale, pojedyncze skoki, wygra ta drużyna, która będzie miała najdalej i najrówniej skaczących członków. Kto wie, może to będzie dla Kamila Stocha okazja do zdobycia piątego (złotego) medalu olimpijskiego i wyjścia na czoło tabeli polskich multimedalistów olimpijskich. Konkurs jak zwykle wieczorem czasu koreańskiego, u nas będzie 13:30.

Nieco wcześniej, bo w samo południe bardzo ciekawe rzeczy będą się działy na olimpijskim torze do łyżwiarstwa szybkiego. Przede wszystkim do rywalizacji przystąpi drużyna kobiet, broniąca tytułu wicemistrzyń olimpijskich. Tegoroczne starty w kontekście podium nie nastrajają zbyt optymistycznie, ale przecież igrzyska to igrzyska, nasze dziewczyny pokazały, że na tej najważniejszej imprezie potrafią wznieść się na absolutne wyżyny swoich umiejętności. Czy możliwa jest powtórka z Soczi? Oczywiście, ale będzie o nią szalenie trudno.

W poniedziałek pojadą też sprinterzy z Arturem Wasiem. W tym roku o medalach zadecyduje tylko jeden wyścig na 500 metrów. co w sumie jest dobrym sygnałem dla Polaka, który rzadko jest w stanie pobiec dwa razy z rzędu bardzo dobrze. Jego wynik zależy też po części losowania – i toru i przeciwnika. Z całą pewnością stać Wasia na miejsce w czołówce, medal byłby cudem, ale gdzie jak nie na igrzyskach mają się dziać rzeczy nadprzyrodzone? Swoje trzy grosze do rywalizacji o czołową dziesiątkę igrzysk powinni dorzucić i Artur Nogal i Piotr Michalski. Z całą pewnością na lodowy tor będziemy patrzyli z dużym zainteresowaniem.

W tym samym czasie, czyli wczesnym popołudniem, zakończy się rywalizacja o medale w bobslejowych dwójkach. Wczoraj pisaliśmy już o potencjale Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego, dziś powtórzymy zatem, że jest to załoga, która może znaleźć się w czołowej dziesiątce igrzysk. Zresztą z upływem sezonu dystans naszych bobsleistów do najlepszych skracał się, przy zachowaniu takiej tendencji przez następne 30 dni – kto wie, może nawet ósemka jest w zasięgu naszych reprezentantów? W poniedziałek po 12:15 rozegrane zostaną dwa ostatnie ślizgi.

Noc z niedzieli na poniedziałek z punktu widzenia polskiego kibica będzie nudna, ale dla kibica olimpijskiego, oglądającego igrzyska od A do Z znajdzie się sporo ciekawego. Po pierwsze półfinały turnieju hokeistek, po drugie program krótki par tanecznych, po trzecie curling (!), po czwarte konkurencje na śniegu – snowboardowe big air (finał kobiet) i narciarskie halfpipe (eliminacje pań).

Program 19 lutego

Będziemy wniebowzięci: Dwa medale, w tym złoto skoczków
Realnie: medal skoczków

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password