Co nas czeka za miesiąc – 20 lutego

To będzie z całą pewnością dzień, kiedy pomyślimy, że wszystko co wspaniałego dla polskiego kibica na tych igrzyskach czekało, już się wydarzyło. W kontekście medali będziemy zapewne mieli rację, jednak nie oznacza to, że nie będzie komu kibicować.

Organizatorzy ułożyli program tak, jakby zależało im na dobrym samopoczuciu polskich kibiców. Jak i w poprzednich dniach prawie wszysko co dla nas najciekawsze zaplanowali niewiele przed i niewiele po południu. Do rywalizacji przystąpią kombinatorzy norwescy. O 11 rozpocznie się konkurs skoków na dużej skoczni, o 13:45 odbędzie się bieg na 10 kilometrów. Na starcie zobaczymy czterech naszych reprezentantów (na 99%). W Pjongczangu odbędą się igrzyska olimpijskie, a nie uniwersjada, więc trudno w naszych zawodnikach upatrywać faworytów do czołowych miejsc, nie mówiąc o medalach. W ich przypadku sukcesem będzie miejsce w pierwszej piętnastce, za przyzwoitą uznamy lokatę w pierwszej trzydziestce zawodów. Największe na to szanse ma chyba Adam Cieślar. O triumfy będą walczyć inni – głównie Niemcy z Erikiem Frenzelem i Norwegowie z Espenem Ardensenem na czele.

Bardzo ciekawie zapowiada się sztafeta mieszana w biathlonie. W zasadzie wczoraj, po dobrym starcie w pucharze świata Grzegorza Guzika, dowiedzieliśmy się, że wśród startujących będzie czwórka z Polski. Oczywiście przy umiejętnościach naszych biathlonistów wydarzeniem wiekopomnym byłby awans do czołowej dziesiątki, jednak nawet zakładając genialny występ naszych pań jest to mało realne. Walka o złote medale rozegra się zapewne między Norwegami a Niemcami, może trzy grosze dorzucą Włosi. Konkurencję zaplanowano na 12:15.

Kiedy kombinatorzy będą rozpoczynali konkurs skoków do rywalizacji przystąpią też specjaliści short-tracku. W eliminacyjnych biegach na 1000 metrów kobiet i 500 mężczyzn zobaczymy po jednym reprezentancie Polski. Będą to zapewne Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko, ale skład naszej reprezentacji poznamy dopiero za kilka dni. Ktokolwiek jednak by nie pojechał, o awans do czołowej szesnastki igrzysk będzie zadaniem bardzo trudnym. Nie znaczy, że niemożliwym do wykonania.

Pisząc wcześniej, że większość interesujących nas konkurencji rozgrywanych będzie o przyzwoitych godzinach, nie miałem na myśli łyżwiarstwa figurowego. W nocy z poniedziałku na wtorek pasjonaci łyżwiarstwa figurowego będą mieli okazję zobaczyć naszych jedynych reprezentantów w tej dyscyplinie, Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa. Od 2:00 pary pojadą program dowolny. Wielkim sukcesem naszej pary, startującej aktualnie w mistrzostwach Europy, byłby awans do czołowej dziesiątki, realnie mają oni szanse na miejsca 12-15.

Cóż ponadto? Kailie Humphries rozpocznie batalię o trzecie olimpijskie złoto w bobslejowych dwójkach (dwa ślizgi od 12:50), w narciarstwie dowolnym rozegrany zostanie finał halfpipe kobiet i eliminacje mężczyzn. Kontynuowany będzie turniej curlingowy i hokejowy. Kobiety rozstrzygną mecze o miejsca 5. i 7., mężczyźni rozegrają play-offy o wejście do ćwierćfinału.

Program 20 lutego

Będziemy wniebowzięci: miejsce w dziesiątce Kaliszek i Spodyriewa, któryś z kombinatorów w czołowej piętnastce
Realnie: Para taneczna na miejscach 12-15, jeden kombinator w trzydziestce

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password