Co nas czeka za miesiąc – 21 lutego

Igrzyska nieuchronnie będą się już zbliżały do końca, o czym najlepiej świadczą zaplanowane na 21 lutego ćwierćfinały turnieju hokeistów. My będziemy jednak patrzyli na inne towarzystwo jeżdżące na łyżwach – na panczenistów, którzy pojadą w konkurencji drużynowej.

Cztery lata temu konkurencje te przyniosły nam dwa medale, które dopełniły najlepszego polskiego startu na zimowych igrzyskach w historii. W Pjongczangu historia się nie powtórzy, przynajmniej jeśli chodzi o medale obu drużyn. Nasi panowie zawalili kwalifikacje i w Korei, jeśli nie wycofa się żadna z zakwalifikowanych ekip, nie wystąpią. Panie faworytkami do czołowych miejsc nie będą, ale przecież podobnie było na poprzednich igrzyskach, a skończyło się finałem. Zgodnie z optymistycznym duchem tego cyklu zapowiedzi igrzysk stawiamy na awans Katarzyny Bachledy-Curuś i jej koleżanek do czołowej czwórki igrzysk. Wszystko rozstrzygnie się 21 lutego między 12 a 15 polskiego czasu.

Wcześniej, między 9 a 12 rozdane zostaną medale w sprincie drużynowym techniką dowolną. Trzy lata temu cieszyliśmy się z medalu wywalczonego w tej konkurencji przez Justynę Kowalczyk i Sylwię Jaśkowiec. Czy Polki stać na powtórzenie tego wyniku? Kto wie, dla Justyny to jest ta lepsza technika, będzie ją motywował fakt, że to przedostatnia szansa na wywalczenie olimpijskiego krążka w karierze, że dzięki niemu może przejść do historii jako ta, która zdobywała medale na czterech kolejnych igrzyskach. Zresztą Justynie specjalnej motywacji w kontekstach statystycznych nie trzeba szukać, ona chce tego medalu niezależnie od wszystkiego. Przy odrobinie szczęścia każdy scenariusz jest możliwy. Wśród panów Polaków nie zobaczymy.

Prócz wspomnianych ćwierćfinałów turnieju hokejowego, które na pewno zgromadzą na widowni i przed telewizorami rzesze kibiców nie tylko z „zainteresowanych” krajów, rozegranych zostanie kilka finałów bez udziału naszych zawodników. Zakończy się rywalizacja bobsleistek, alpejki powalczą o medale w najszybszej ze swoich konkurencji czyli zjeździe, rozstrzygną się losy w męskim skicrossie i snowboardowym big air.

No i od nocy do popołudnia swoje kamienie kulać będą curlerzy i curlerki.

Program 21 lutego TUTAJ

Będziemy wniebowzięci: choć jeden medal 
Realnie: miejsca poza podium, ale niedaleko biegaczek i panczenistek

 

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password