Co nas czeka za miesiąc – 22 lutego

Ostatni czwartek igrzysk dla polskich kibiców będzie stał głównie pod znakiem sztafet – biathlonistek i kombinatorów norweskich. To jednak nie wszystko na co warto się przygotować, choć zmęczenie nocnym śledzeniem igrzysk będzie już spore.

Najciekawiej dla nas zapowiada się sztafeta biathlonistek. Rozpocznie się o 12:15, więc będziemy mogli spokojnie kibicować Weronice Nowakowskiej i jej koleżankom walczącym o jak najwyższą lokatę na mecie. Na co stać Polki? Przy dobrym, szybkim strzelaniu i optymalnym biegu realne jest miejsce w czołowej ósemce. Czy mogą się zbliżyć w okolice podium? Będzie ciężko, chyba, że wszystkie strzelą bezbłędnie i pobiegną na maksimum swoich możliwości. Rywalizacja będzie bardzo ciekawa, bo wiele ekip w sezonie olimpijskim prezentuje dobrą formę.

Sztafetę pobiegną też specjaliści od kombinacji norweskiej. Jednak najpierw na dużym obiekcie będą skakać (od 08:30), bieg zaplanowano na 11:20. Polacy raczej istotnej roli tu nie odegrają, awans do czołowej dziesiątki byłby świetnym wynikiem. O medale powalczą zapewne Niemcy, Norwegowie, Austriacy, Japończycy, Finowie.

W nocy z interesujących nas rzeczy odbędą się eliminacje snowboardowego slalomu giganta równoległego. Karolina Sztokfisz, Weronika Biela i Aleksandra Król i być może Michał Nowaczyk powalczą o wejście do czołowej szesnastki, która powalczy o medale. Taki awans w przypadku każdego z Polaków będzie sukcesem. Zawody zaczną się o 04:00.

O 11:00 zaplanowano finały biegów na 1000 metrów pań i 500 metrów panów w short tracku. Czy w tych decydujących biegach zobaczymy Polaków? Bartosza Konopko raczej na pewno nie, Natalię Maliszewską? Kto wie, nasza zawodniczka jest bardzo zdeterminowana i pełna bojowego nastawienia. Z koalicją azjatycką będzie jednak szalenie ciężko wywalczyć miejsce w czołowej ósemce.

Na czwartek zaplanowano jeszcze finał turnieju hokejowego kobiet, slalom mężczyzn oraz narciarskie halfpipe mężczyzn. No i w półfinały turnieju curlingowego.

Program 22 lutego

Będziemy wniebowzięci: sztafeta biathlonistek powalczy o czołowe miejsca
Realnie: ósme miejsce lub okolice

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password