Co nas czeka za miesiąc – 23 lutego

To już będzie naprawdę schyłek igrzysk, ostatni weekend, ostatnie konkurencje, ostatni wygrani, ostatni przegrani. Jak pójdzie nielicznym Polakom, przed którymi będzie jeszcze najważniejszy start czterolecia?

Tym razem przyjdzie nam jednak wstać w nocy, by śledzić poczynania naszych zawodników w walce o medale. Już o 3:30 rozegrane zostaną eliminacje, a od 5:15 ćwierćfinały, półfinały i finały ski-crosu. Wystąpi w nich najprawdopodobniej Karolina Riemen-Żerebecka. Eliminacje powinna przejść bez problemu, a na co stać ją w strefie pucharowej? Nasza narciarka ma potencjał sięgający czołowej ósemki igrzysk, jednak by tam się dostać trzeba prócz ogromnych umiejętności i pełnej koncentracji mieć łut szczęścia. W ski-crosie często dzieją się rzeczy zadziwiające, a prowadzący przez cały przejazd tuż przed metą przewracają się i tracą awans na rzecz tych, co jechali z tyłu. Bardzo życzymy naszej narciarce znalezienia się na miejscu punktowanym, ale nie będzie o to łatwo.

Ciekawe rzeczy mogą się dla nas dziać i na torze łyżwiarskim. Trzech naszych reprezentantów pobiegnie na 1000 metrów. Ostatnie starty pokazują zwyżkującą formę Polaków, czy jednak wystarczy jej na zbliżenie się do miejsca w czołowej dziesiątce? Ciężko powiedzieć, o strefie medalowej trzeba na dziś zapomnieć, miejsce około 10. któregoś z naszych zawodników jest bardziej realne. Konkurencja zacznie się o 11:00.

W superkombinacji ujrzymy jedną naszą alpejkę, będzie nią zapewne Maryna Gąsieica-Daniel. Tradycyjnie jest to konkurencja, w której Polakom przyznajemy najwięcej szans na dobre miejsce – „dobre” oznacza pierwszą trzydziestkę, może dwudziestkę. Zjazd rozegrany zostanie o 3:00, slalom trzy i pół godziny później.

Bardzo ciekawie zapowiadają się półfinały turnieju hokeistów (08:40 i 13:10), fani łyżwiarstwa figurowego od 02:00 popatrzą sobie na program dowolny solistek, medale zostaną rozegrane jeszcze w big air snowboardzistek i sztafecie biathlonistów.

Program 23 lutego

Będziemy wniebowzięci: ósemka Karoliny Riemen-Żerebeckiej, dziesiątka któregoś z panczenistów
Realnie: w piątek bez miejsc punktowanych

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password