Co nas czeka za miesiąc – 24 lutego

Sobota będzie przedostatnim dniem igrzysk. Zaplanowano na ten dzień praktycznie same rozstrzygnięcia medalowe, niestety Polaków w głównych rolach nie zobaczymy. Jednak warto sobie zaplanować zarwaną nockę – następne takie okazje dopiero za 2.5 (Tokio) i 4 (Pekin) lata…

Dzień (w zasadzie noc) rozpocznie się od dwóch ślizgów bobslejowych czwórek. Wśród startujących zobaczymy osadę pilotowaną przez Mateusza Lutego, która na igrzyska dostałą się kuchennymi drzwiami, po rezygnacji Holendrów (samodzielnej) i Słowaków (wymuszonej przez przepisy). O ile w dwójkach Luty z Krzysztofem Tylkowskim prezentowali się w tym sezonie bardzo dobrze, to występy czwórki na kolana nie rzucały. W tej konkurencje różnice są na ogół minimalne, o lokacie decydują minimalne błędy. Mateusz popełniał ich sporo, dlatego często miał kłopot z awansem do czołowej dwudziestki pucharu świata. Nie będzie o to łatwo i na igrzyskach i jeśli sztuka się uda, to będzie to sukces naszej osady. Początek ścigania na Alpensia Sliding Centre o 01:30, dwa kolejne ślizgi w niedzielę.

W tym samym czasie odbywać się będą mniej nas interesujące finały snowboardowego big air mężczyzn i zawody drużynowe alpejczyków. Oczywiście to bardzo ciekawe konkurencje, niemniej bez Polaków. Być może zobaczymy Polki w decydujących przejazdach slalomu giganta równoległego na snowboardzie. Być może, bo dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje, które nie będą łatwe. Miejmy nadzieję, że cała trójka Polek (Weronika Biela, Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz) wystartuje i w sobotę o 4:00.

O 6:00 rozpocznie się jedna z najbardziej klasycznych i najważniejszych konkurencji każdych zimowych igrzysk, czyli bieg panów na 50 kilometrów. Ten kto wygra, przez kolejne 4 lata będzie nosił miano „króla nart”. Niestety w walce, choćby symbolicznej, o ten tytuł nie zobaczymy naszego reprezentanta. Powiedzmy sobie jasno, ani Maciej Staręga, ani Dominik Bury nie będą w stanie zbliżyć się choćby do najlepszych biegaczy. Niemniej wypada obejrzeć królewską konkurencję.

Jedni będą biegli, inni będą kulali kamienie po lodzie. O 7:35 rozpocznie się finał turnieju curlingowego mężczyzn, po nim rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce wśród kobiet. Tak naprawdę to jest bardzo ciekawy sport, może nie taki do oglądania od 1:00 do 15:00 co od początku igrzysk zaoferują nam organizatorzy, ale na pewno decydującą rozgrywkę o olimpijskie złoto zobaczyć warto. Nie znacie przepisów? Nie ma kłopotu. Już wkrótce na naszej stronie cykl, który przybliży przepisy i niuanse wszystkich olimpijskich zimowych dyscyplin.

W samo południe wystartują biegi masowe panczenistów. Będziemy w nich mieli swoich reprezentantów (Konrad Niedźwiedzki i Magdalena Czyszczoń), ale na cuda, czyli medale raczej nie liczmy. Tu miejsce w czołowej dziesiątce będzie dobrym wynikiem.

Na zakończenie dnia, po 13 będziemy mogli pooglądać hokej na lodzie w dobrym (choć nie w tym najlepszym z możliwych) wydaniu – mowa o meczu o brąz w turnieju męskim.

Program 24 lutego

Będziemy wniebowzięci: hym…

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password