Co nas czeka za miesiąc – 25 lutego

Kończy się nasz cykl, bo niedziela 25 lutego będzie ostatnim dniem igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Mamy nadzieję, że będzie to piękna niedziela, piękna dla nas wszystkich i dla Justyny Kowalczyk.

To będzie zapewne ostatni olimpijski występ naszej MISTRZYNI. Dziewczyny, która przez tyle lat była przez każdą zimę na ustach nas wszystkich, która dała nam tyle nieprawdopodobnych wzruszeń i radości, że jej charakterystyczną sylwetkę i ten piękny uśmiech będziemy pamiętali na zawsze. I bez znaczenia będzie wynik Justyny w kończącym igrzyska biegu na 30 kilometrów, czy będzie pierwsza, czy ostatnia. I tak, gdy będzie wbiegała na metę powinniśmy wstać i zgotować jej owację na stojąco. Czy będziemy na trybunach w Pjongczangu, czy w Polsce, przed telewizorami. Należy się jej to. Po prostu.

Wcześniej zobaczymy naszą bobslejową czwórkę w dwóch ostatnich ślizgach na arcytrudnym Alpensia Sliding Centre. Już wczoraj odnosiłem się do szans Mateusza Lutego, dziś więc tylko powtórzę – awans do czołowej dwudziestki będzie dobrym wynikiem.

W nocy wielbiciele łyżwiarstwa szybkiego będą mieli swoją ucztę – galę mistrzów, sympatycy curlingu finał turnieju kobiet, a fani hokeja z przyjemnością obejrzą finał turnieju męskiego.

W samo południe odbędzie się ceremonia zamknięcia igrzysk. Na cztery lata pożegnamy się z zimową olimpijską rywalizacją.

Program 25 stycznia

Będziemy wniebowzięci: medal Justyny
Realnie: będziemy wniebowzięci, choć zmęczeni po 18 dniach olimpijskiej rywalizacji

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password