Co wydarzy się w Pjongczangu 13 marca?

Po sześć kompletów medali w narciarstwie alpejskim i w biathlonie zostanie rozdanych podczas czwartego dnia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich, które odbywają się w Pjongczangu. Ponadto – podobnie jak w poprzednie dni – odbędzie się rywalizacja grupowa w hokeju na sledgach i curlingu na wózkach. 

Dla narciarzy alpejskich kolejną okazją do zdobycia medali będzie superkombinacja, czyli połączenie supergiganta oraz slalomu. Wśród kobiet rywalizacja odbędzie się bez udziału biało-czerwonych, ale u mężczyzn w kategorii osób niewidomych i słabowidzących wystartuje Maciej Krężel. Godziny przejazdów Polaka trudno określić, gdyż grupa z jego schorzeniem startuje jako czwarta od godziny 1:30 polskiego czasu. W grupie szóstej i ostatniej – w kategorii osób jeżdżących w pozycji siedzącej na jednej narcie – wystartuje Igor Sikorski, który po raz kolejny postara się powalczyć o medal.

Polskich emocji nie zabraknie również w biathlonie. O godzinie 2:55 na trasę na dystansie 12,5 kilometra osób w pozycji siedzącej wystąpi Kamil Rosiek. O 4:30 na trasę wyścigu na 10 kilometrów jeżdżących na stojąco wystartuje Iweta Faron, a polskie starty w tym dniu zakończy w kategorii osób niewidomych i słabowidzących Piotra Garbowskiego. W sumie w Pjongczangu zobaczymy więc we wtorek czterech biało-czerwonych.

Podobnie jak w poprzednie dni będziemy świadkami pojedynków curlingu na wózkach oraz hokeja. Ci pierwsi rozegrają sesje numer 9, 10 i 11. U hokeistów na lód wyjdą Amerykanie z Koreańczykami (4:00), Norwegowie ze Szwedami (7:30) i Czesi z Japończykami (19:00).

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password