Co z przyszłością Stephane’a Antigi? W poniedziałek zapadnie decyzja!

Już w poniedziałek do obrad zasiądą członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Podjęta zostanie ostateczna decyzja co do przyszłości trenera męskiej reprezentacji Polski – Stephane’a Antigi.

Sytuacja w polskiej siatkówce męskiej jest co raz bardziej niepokojąca. Oliwy do ognie dorzuciły nieustanne plotki i dyskusje co do przyszłości w naszej kadrze Stephane’a Antigi. Francuz włożył w tę drużynę sporo pracy oraz serca. Przede wszystkim stworzył zespół, który w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo świata. Po tym ogromnym i historycznym sukcesie nadeszły jednak trudniejsze czasy. Z gry dla reprezentacji zrezygnowało kilku kluczowych graczy. Postawa naszej drużyny nie wyglądała zadowalająco na następnych turniejach. Nie inaczej było na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Po długich i wymęczających eliminacjach mistrzowie świata w końcu dostali się na turniej w Rio. Tam jednak powtórzył się scenariusz z Londynu. Polacy zakończyli igrzyska na ćwierćfinale, przegrywając 3:0 z reprezentacją USA.

Nie zdążył jeszcze zgasnąć znicz olimpijski, a już ruszyły spekulacje odnośnie posady trenera naszej reprezentacji. Antiga spotykał się już z władzami PZPS-u, by wytłumaczyć porażkę na igrzyskach. Obie strony nie zdradziły jednak efektów tej rozmowy. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze podczas igrzysk zapowiedział, że decyzja o tym, kto będzie w przyszłych latach prowadzić kadrę zapadnie we wrześniu. Ostatecznie data obrad została ustanowiona na 10 października (poniedziałek). Najpierw działacze przeprowadzą dyskusję, a następnie odbędzie się głosowanie. Zarząd zbierze się o godzinie 12:00.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password