CONCACAF gra o IO

W piłkarskiej strefie CONCACAF (Ameryka Północna i Karaiby) rozpoczeły sie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie.

Osiem drużyn, które walczą o przepustki do Londynu wyłoniły wcześniejsze pre-kwalifikacje. Na Karaibach do decydującej rundy kwalifikacji przeszły Kuba oraz Trynidad&Tobago. Niewiele zabrakło piłkarzom z Surinamu, którzy w ostatniej serii spotkań musięli jedynie utrzymać remis z Trynidadem. Niestety ostatecznie zakończyło się wysoką porażką…1:9 i to wyspiarze przylecieli do USA, aby walczyć o kolejny lot – do Londynu. Ze strefy Ameryki Centralnej bezpośredni awans do kwalifikacji uzyskał Salvador i Honduras. W barażu natomiast Panama okazała sie lepsza od Kostaryki. Z Ameryki Północnej pewny awas bez pre-kwalifikacji mają – jak zwykle – USA, Kanada i Meksyk.
Osiem ekip, które przeszły pre-kwalifikacje w decydującej rundzie zagrają na boiskach Stanów Zjednoczonych. Teamy zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A grają gospodarze, Salvador, Kanada i Kuba. W grupie B natomiast zobaczymy Meksyk, Honduras, Panamę i Trynidad&Tobago. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zakwalifikują się do półfinałów, których zwycięzcy uzyskają awans na Igrzyska Olimpisjskie.
Za nami już pierwsze spootkania. W grupie A na początek rozgrywek Salvador bezbramkowo zremisował z Kanadą. USA natomiast nie pozostawiło żadnych szans Kubańczykom, gromiąc karaibską ekipę 6:0. W meczu tym szczególnie wyróżnił się Corona, który ustrzelił klasycznego hat-tricka. Na boisku zobaczyliśmy także Adu – zawodnika znanego kibicom futbolu z występów w seniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Młody Amerykanin także ma już bramkę na swoim koncie.
W nocy z dzisiaj na jutro do gry wkroczy grupa B. W pierwszych meczach Honduras podejmie Panamę, a Trynidad&Tobago zmierzy się z Meksykiem.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password