Curling – ME: Brązowe medale rozdzielone

Pierwsze medale na mistrzostwach Europy w curlingu zostały rozdane. Wśród kobiet brąz trafił do Szkotek, a wśród mężczyzn do Szwajcarów. Dokończone zostały także zmagania w dywizji B – już bez udziału reprezentacji Polski.

Dzień w Braehead Arena rozpoczęły półfinały turnieju elity kobiet. Niepokonane w fazie grupowej Szkotki niespodziewanie przegrały 6:11 z Rosjankami, natomiast Szwedki bezproblemowo pokonały 9:2 Czeszki. Wieczorem w meczu o brąz gospodynie wygrały z naszymi południowymi sąsiadkami 6:2. „Mały finał” został rozegrany także w rywalizacji panów – w nim Szwajcarzy zwyciężyli z Rosjanami 8:6.

W sąsiedniej hali odbyły się mecze finałowe dywizji B. Brązowe medale trafiły do Czechów, którzy triumfowali 10:3 nad Izraelczykami. W walce o złoto oraz szansę na awans na mistrzostwa świata zmierzyli się Holendrzy i Słowacy. Mecz zakończył się zwycięstwem Pomarańczowych 7:6, dzięki czemu wieczorem zagrali oni pierwsze spotkanie z pojedynku o udział na mistrzostwach świata (do dwóch wygranych) przeciw ósmym w dywizji A Austriakom – mecz wygrali ci ostatni w stosunku 7:6.

Na analogicznym etapie znalazły się rozgrywki kobiet. W meczu o brąz Estonki pokonały 7:5 Holenderki, natomiast triumf w całym turnieju dywizji B odniosły Węgierki, zwyciężając 6:5 z Turczynkami. W pierwszym meczu challenge’u o występ na mistrzostwach świata przeciw Włoszkom Madziarki przegrały 10:13.

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password