Curling – ME dyw. C: Dwie szanse Polek

Polskie curlerki z kompletem zwycięstw zakończył fazę wstępną mistrzostw Europy dywizji C w Tårnby. W poniedziałek zagrają w meczu o złoto turnieju, a także o awans do dywizji B.

@ WCF / Tom Rowland

W pierwszym niedzielnym meczu Biało-Czerwone zmierzyły się ze Słowaczkami, które, podobnie jak nasze reprezentantki, były do tej pory niepokonane. Pierwszą partię za punkt wygrały nasze południowe sąsiadki, w drugiej natomiast dwa punkty trafiły na konto Polek. Trzeci end zakończył się wynikiem 0:0, w czwartym dwa oczka zdobył zespół Silvii Sykorovej, natomiast piąty ponownie został wyzerowany. W szóstej partii drużyna Marty Szeligi-Fryni wyrównała stan meczu, ale w siódmej na jednopunktowe prowadzenie powróciły Słowaczki. Trzy ostatnie partie zakończył się jednak wynikiem 1:0 dla Biało-Czerwonych, które tym samym wygrały cały mecz 6:4 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli. Swój trzeci mecz wygrały Chorwatki, które pokonały 10:9 Słowenki, a także Austriaczki, które zwyciężyły 12:4 z Francuzkami. Dopiero drugi triumf świętowały Białorusinki, które otrzymały walkowera za mecz z Belgijkami.

Na koniec zmagań grupowych Polki zagrały ze Słowenkami. Początek meczu ułożył się po myśli naszej reprezentacji – pierwszą partię wygrała za punkt, w drugiej padł wynik 0:0, a w trzeciej Biało-Czerwone zdobyły dwa oczka. W czwartym endzie pierwszy punkt na konto zapisały nasze rywalki, na co zespół Marty Szeligi-Fryni odpowiedział tak samo wysoką wygraną w endzie piątym. W szóstym zespół z byłej Jugosławii zdobył dwa punkty, ale w siódmym aż 3:0 wygrały Polki. Słowenkom nie pomogły jednopunktowe wygrane w partiach ósmej i dziewiątej – w dziesiątej nie zdołały odrobić strat i przegrały 5:7. Oprócz Polek swoje ostatnie mecze grupowe wygrały też Słowaczki (8:7 z Chorwatkami), Białorusinki (10:2 z Francuzkami) i Austriaczki (walkower z Belgijkami). Te ostatnie skompletowały skład fazy play-off.

W poniedziałek Polki będą miały dwie szanse na uzyskanie awansu do dywizji B – rano zagrają ze Słowaczkami w meczu o złoto turnieju w Tårnby ze Słowaczkami, a w przypadku porażki zmierzą się ze zwyciężczyniami spotkania Słowenia-Austria, którego stawką będzie srebro i ostatnie miejsce na zapleczu elity Starego Kontynentu.

Swoją ostatnią sesję fazy grupowej rozegrali też panowie. Oprócz Duńczyków, którzy wygrywając 8:6 z Rumunami zachowali komplet zwycięstw i pierwsze miejsce w tabeli, do fazy play-off przeszli Białorusini, którzy wygrali 11:2 z Chorwatami, Irlandczycy, którzy pokonali 13:4 Andorczyków, i Bułgarzy, którzy zwyciężyli 9:6 z Belgami.

Tabela turnieju kobiet:
1. Polska 7:0
2. Słowacja 6:1
3. Słowenia 4:3
4. Austria 4:3
5. Białoruś 3:4
6. Chorwacja 3:4
7. Francja 1:6
DNS Belgia 0:7

Tabela turnieju mężczyzn:
1. Dania 7:0
2. Białoruś 5:2
3. Irlandia 4:3
4. Bułgaria 4:3
5. Belgia 4:3
6. Rumunia 3:4
7. Chorwacja 1:6
8. Andora 0:7

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password