Curling – ME dyw. C: Polki wracają do dywizji B

Polskie curlerki awansowały do dywizji B mistrzostw Europy. W turnieju dywizji C w Tårnby zespół Marty Szeligi-Fryni wywalczył srebrny medal.

@ WCF / Tom Rowland

Jako zwyciężczynie fazy wstępnej Biało-Czerwone grały w meczu o złoto ze Słowaczkami. Pierwszą partię wygraliśmy za punkt, na co rywalki odpowiedziały dwupunktową wygraną w partii drugiej. Trzeci end zostały wyzerowany, natomiast dwa kolejne kończyły się wynikiem 1:0 dla Polek. W szóstej partii nasze południowe sąsiadki wyrównały stan meczu, w kolejnych trzech z kolei padł wynik 0:0. W ostatniej partii pomimo przywileju ostatniego zagrania Biało-Czerwone przegrały 0:1 i w całym meczu uległy Słowaczkom 3:4.

Podczas gdy nasze rywalki zapewniły sobie złoto i awans do dywizji B, Polki miały jeszcze szanse na drugie premiowane awansem miejsce. W pojedynku o nie zmierzyły się ze Słowenkami, które wcześniej pokonały Austriaczki po dogrywce 9:8. Pierwszą partię meczu z zespołem z byłej Jugosławii nasz zespół przegrał za dwa punkty, ale w drugiej wyrównał stan meczu. W trzeciej na konto drużyny Marty Szeligi-Fryni trafiły trzy oczka, na co Słowenki odpowiedziały kolejną dwupunktową wygraną w partii czwartej. Kolejne cztery endy wygrywały Biało-Czerwone – piąty za punkt, a szósty, siódmy i ósmy za dwa. Przed dziewiątą partią nasze rywalki poddały mecz przy wyniku 4:12 i to Polki cieszyły się z awansu do dywizji B.

W turnieju mężczyzn awans na zaplecze europejskiej elity uzyskali Duńczycy, pokonując w meczu o złoto dywizji C Białorusinów 9:3, a także wspomnieni nasi wschodni sąsiedzi, którzy wywalczyli srebro wygrywając z Irlandczykami 6:5.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password