Curling – ME dywizji C: Polki niepokonane w fazie wstępnej

Z kompletem zwycięstw polskie curlerki zakończył udział w fazie wstępnej mistrzostw Europy dywizji C w Andorze. Na koniec zmagań grupowych Biało-Czerwone rozgromiły Rumunki 14:2.

Polki rozpoczęły mecz od przejęcia pierwszej partii za jeden punkt, jednak w drugiej zdobyły aż cztery oczka. Trzeci end nasze rywalki wygrały za dwa punkty, ale już w czwartym zespół Marty Szeligi-Fryni rozstrzygnął mecz na swoją korzyść, zwyciężając aż 6:0. Zgodnie z zasadami trzeba było jednak rozegrać jeszcze minimum dwie partie – je również wygrały nasze zawodniczki, kolejno za jeden i dwa punkty. Dopiero po szóstym endzie, przy stanie 2:14, zespół Iulii Ioany Traili mógł poddać mecz.

Swoje spotkania wygrały też Hiszpanki, które pokonały 8:2 Irlandki, oraz Słowaczki, które zwyciężyły 11:4 z Austriaczkami. One również zapewniły sobie awans do fazy zasadniczej turnieju w Andorze – zespół z Półwyspu Iberyjskiego zagra z Polkami w meczu o złoto dywizji C, a nasze południowe sąsiadki rozpoczną walkę o awans do dywizji B z trzeciego miejsca. O czwarte miejsce zagrały Irlandki i Słowenki – te ostatnie uległy wprawdzie 6:9 Chorwatkom, ale dzięki lepszemu wynikowi Draw Shot Challenge zmierzyły się z reprezentantkami Zielonej Wyspy w tie-breaku, który zakończył się zwycięstwem Irlandek 11:6.

W turnieju mężczyzn po dwa zwycięstwa odniosły najwyżej sklasyfikowane w tabeli drużyny – Hiszpanie (10:2 z Rumunami i 10:4 z Serbami), Irlandczycy (11:1 z Serbami i 9:1 z Chorwatami) i Francuzi (7:4 z Białorusinami i walkower z Luksemburczykami). Awans do fazy play-off uzyskali też Białorusini, dzięki zwycięstwu 9:2 z Bułgarami. Wygranymi z turniejem w Andorze pożegnali się Bułgarzy (11:5 z Chorwatami), Rumuni (8:1 z Andorczykami) i gospodarze (walkower z Luksemburczykami).

Tabela turnieju mężczyzn:
1. Hiszpania 8:1
2. Irlandia 8:1
3. Francja 6:3
4. Białoruś 6:3
5. Bułgaria 5:4
6. Chorwacja 4:5
7. Rumunia 3:6
8. Serbia 3:6
9. Andora 2:7
10. Luksemburg 0:9

Tabela turnieju kobiet:
1. Polska 7:0
2. Hiszpania 5:2
3. Słowacja 5:2
4. Irlandia 3:4
4. Słowenia 3:4
6. Chorwacja 3:4
7. Austria 2:5
8. Rumunia 0:7

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password