Curling – ME dywizji C: Polki wciąż niepokonane

Reprezentacja Polski kobiet wygrała kolejne dwa mecze na mistrzostwach Europy dywizji C w curlingu. W środę Biało-Czerwone pokonały Słowenki i Irlandki.

W porannej sesji Polki zmierzyły się ze Słowenkami. Spotkanie lepiej rozpoczęły nasze rywalki, które pierwszą partię wygrały za dwa punkty, a drugą za jeden. W trzecim endzie na nasze konto trafiło pierwsze oczko, z kolei w czwartym kolejne dwa zdobyła drużyna z kraju byłej Jugosławii. W piątej partii ponownie Biało-Czerwone wygrały tylko 1:0, za to w szóstej znów 2:0 triumfowała drużyna Ajdy Zavrtanik Drglin. W siódmym endzie nasza drużyna ponownie tylko o jeden punkt zmniejszyła stratę do stanu 3:7, w ósmym jednak zdobyła aż trzy punkty. W dziewiątym tak samo wysoko triumfowały Słowenki, jednak ekipa Marty Szeligi-Fryni nie poddała spotkania, co okazało się słuszną decyzją – Polki wygrały tę partię 4:0, doprowadzając do dogrywki. W niej, pomimo braku przywileju ostatniego zagrania, triumfowały 2:0, wygrywając w całym meczu 12:10. Wygrane odniosły też drużyny znajdujące się w tabeli bezpośrednio za naszą ekipą – Słowaczki (11:3 z Chorwatkami), Irlandki (13:4 z Rumunkami) i Hiszpanki (8:6 z Austriaczkami).

Wieczorem rywalkami naszych zawodniczek były Irlandki. Pierwsza partia została wyzerowana, zaś w kolejnych pięciu drużyny naprzemiennie zdobywały po punkcie – w drugiej, czwartej i szóstej zespół Alisy Anderson, a w trzeciej i piątej Biało-Czerwone. W siódmym, ósmym i dziewiątym endzie zwyciężały już tylko Polki – kolejno za dwa, jeden i znów dwa punkty. W dziesiątej partii Irlandki nie zdołały odrobić strat, dzięki czemu wygraliśmy 7:3 i na koncie mamy komplet pięciu zwycięstw. W pozostałych meczach tej sesji Chorwatki pokonały Austriaczki 10:2, Słowenki wygrały z Rumunkami 9:2, a Hiszpanki zwyciężyły ze Słowaczkami 5:4.

W turnieju mężczyzn rozegrano tylko jedną serię spotkań. Czwarte zwycięstwo odnieśli Irlandczycy (walkower z Luksemburczykami), trzecie Białorusini (8:4 z Rumunami) i Chorwaci (9:7 z Hiszpanami), drugie Bułgarzy (10:2 z Francuzami), a pierwsze Andorczycy (11:2 z Serbami).

Tabela turnieju mężczyzn:
1. Hiszpania 4:1
1. Irlandia 4:1
3. Białoruś 3:2
3. Chorwacja 3:2
3. Francja 3:2
3. Serbia 3:2
7. Bułgaria 2:3
7. Rumunia 2:3
9. Andora 1:4
10. Luksemburg 0:5

Tabela turnieju kobiet:
1. Polska 5:0
2. Hiszpania 4:1
3. Irlandia 3:2
3. Słowacja 3:2
3. Słowenia 3:2
6. Austria 1:4
6. Chorwacja 1:4
8. Rumunia 0:5

Wojciech Nowakowski2374 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password