Curling – ME dywizji C: Polki ze srebrem i awansem

Reprezentacja Polski kobiet wywalczyła awans do curlingowych mistrzostw Europy dywizji B. W turnieju dywizji C w Andorze Biało-Czerwone zajęły drugie miejsce, zgarniając srebrne medale.

Pierwszą partię porannego meczu z Hiszpankami nasze zawodniczki wygrały za dwa punkty, na co jednak ekipa z Półwyspu Iberyjskiego odpowiedziała trzypunktową wygraną w partii drugiej. W kolejnych dwóch endach padł wynik 1:0 – najpierw dla Polek, potem dla Hiszpanek. W piątym endzie Biało-Czerwone zdobyły dwa punkty, w szóstym jednak znów trzy trafiły na konto zespołu Oihane Otaegi. W siódmym endzie kolejne 2:0 uzyskały nasze zawodniczki, a w ósmym przeciwniczki. Kolejne dwie partie zakończyły się wynikiem 1:0 dla zespołu Marty Szeligi-Fryni, dzięki czemu doszło do dogrywki. W niej, niestety, Hiszpanki zdobyły punkt na wagę zwycięstwa i złotego medalu turnieju w Andorze.

Polki popołudniu musiał walczyć w meczu o awans do dywizji B ze Słowaczkami, które wcześniej pokonały 11:3 Irlandki. Pierwszą partię za jeden punkt wygrały Biało-Czerwone, a drugą tak samo wysoko ich rywalki. W trzecim endzie na konto nasz zespół zapisał sobie trzy punkty, za to w czwartym i w piątym po punkcie zdobył zespół Danieli Matulovej. Polki wygrały tak samo wysoko szóstą partię, siódma została wyzerowana, zaś w ósmej kolejny punkt straty odrobiły Słowaczki. W dziewiątym endzie oczko trafiło na konto zespołu Marty Szeligi-Fryni, który prowadził już 6:4. W ostatniej partii nasze rywalki nie zdołały odrobić strat, dzięki czemu możemy cieszyć się ze srebrnego medalu w dywizji C i awansu do dywizji B.

Podium mistrzostw Europy dywizji C kobiet 2017:
1. Hiszpania (Oihane Otaegi – skip, Leire Otaegi, Aitana Saenz, Asuncion Manterola, Estrella Labrador – rezerwowa)
2. Polska (Marta Szeliga-Frynia – skip, Adela Walczka, Zuzanna Rybicka, Maria Stefańska, Barbara Karwat – rezerwowa)
3. Słowacja (Daniela Matulova – skip, Slavka Zubercova, Sona Mayerova, Nina Mayerova, Zuzana Kohaniova – rezerwowa)

W turnieju mężczyzn mecz o złoto wygrali Hiszpanie, pokonując 7:5 Irlandczyków. W meczu ostatniej szansy o awans reprezentanci Zielonej Wyspy ulegli 6:7 Francuzom (ci wcześniej pokonali 8:4 Białorusinów) i to Trójkolorowi zagrają za rok w dywizji B.

Podium mistrzostw Europy dywizji C mężczyzn 2017:
1. Hiszpania (Sergio Vez – skip, Mikel Unanue, Antonio De Mollinedo, Eduardo De Paz, Angel Garcia – rezerwowy)
2. Francja (Theo Ducroz – skip, Quentin Morard, Eddy Mercier, Killian Gaudin, Thierry Mercier – rezerwowy)
3. Irlandia (James Russell – skip, John Furey, Craig Whyte, Arran Cameron, Eoin McCrossan – rezerwowy)

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password