Curling – ME dywizji C: Wysokie wygrane Biało-Czerwonych

Trzy zwycięstwa po trzech meczach – to bilans curlingowej reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwach Europy dywizji C w Andorze. We wtorek Biało-Czerwone pokonały Chorwatki i Austriaczki.

W porannej sesji naprzeciw drużyny Marty Szeligi-Fryni stanęły zawodniczki z Bałkanów. Spośród pierwszych czterech partii aż trzy zakończyły się naszym trzypunktowym zwycięstwem, jedynie w drugiej punkt na konto zapisały Chorwatki. W piątym endzie 1:0 wygrały Polki, zaś w szóstym tak samo wysoko triumfowały nasze rywalki. Siódma partia ponownie zakończyła się wynikiem 3:0 dla Biało-Czerwonych, a po ósmej, w której Chorwatki zdobyły tylko jeden punkt, drużyna Ivy Penavej poddała spotkanie przy stanie 3:13. Swoje drugie zwycięstwo odniosły również Hiszpanki, pokonując 9:4 Rumunki, a pierwsze Irlandki (12:1 z Austriaczkami) i Słowaczki (8:5 ze Słowenkami).

Popołudniu Polki wróciły na lód, aby rozegrać mecz przeciw Austriaczkom. Pierwsze dwa endy nasze zawodniczki przejęły za dwa punkty, w trzecim przegrały jednym punktem, natomiast czwarty został wyzerowany. W piątej partii na konto zespołu Marty Szeligi-Fryni trafiły kolejne dwa oczka, szósta ponownie zakończyła się remisem 0:0, a w siódmej Polki zdobyły aż trzy punkty. Po wyzerowaniu kolejnego enda Austriaczki zdecydowały o poddaniu meczu przy stanie 1:9. Polki jako jedyne mają po dwóch dniach rywalizacji komplet zwycięstw. Drugie zwycięstwa w sesji popołudniowej odniosły natomiast Słowenki, które pokonały 9:3 Hiszpanki, Słowaczki, które wygrały 11:3 z Rumunkami, a także Irlandki, które triumfowały 10:5 nad Chorwatkami.

W turnieju mężczyzn po dwa zwycięstwa we wtorek zanotowali Hiszpanie (7:6 z Białorusinami i 10:1 z Francuzami), Irlandczycy (10:9 z Bułgarami i 12:9 z Rumunami), Serbowie (walkower z Luksemburczykami i 8:7 z Bułgarami) i Chorwaci (8:2 z Andorczykami i walkower z Luksemburczykami), a po jednym Francuzi (4:3 z Rumunami) oraz Białorusini (10:1 z Andorczykami).

Tabela turnieju mężczyzn:
1. Hiszpania 4:0
2. Francja 3:1
2. Irlandia 3:1
2. Serbia 3:1
5. Białoruś 2:2
5. Chorwacja 2:2
5. Rumunia 2:2
8. Bułgaria 1:3
9. Andora 0:4
9. Luksemburg 0:4

Tabela turnieju kobiet:
1. Polska 3:0
2. Hiszpania 2:1
2. Irlandia 2:1
2. Słowacja 2:1
2. Słowenia 2:1
6. Austria 1:2
7. Chorwacja 0:3
7. Rumunia 0:3

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password