Curling: Mistrzostwa Europy rozpoczęte, Polki z pierwszym zwycięstwem

W duńskim Esbjergu rozpoczęły się mistrzostwa Europy w curlingu dywizji A oraz B. Na zapleczu elity Starego Kontynentu występują męska oraz żeńska reprezentacja Polski.

Panie grające w dywizji B rozpoczęły zmagania już w czwartek. W jednym z trzech pierwszych spotkań imprezy w Esbjergu zespół pod przewodnictwem Marty Szeligi-Fryni zmierzył się z ekipą Łotyszek. Pierwszy end zakończył się wynikiem 0:0, w drugim natomiast nasze rywalki zdobyły dwa punkty, a w trzecim podwyższyły prowadzenie o kolejne „oczko”. Czwartą partię za dwa punkty wygrały Polki, natomiast w piątej tak samo wysoko triumfowały Łotyszki. Szósty end to drugie dwupunktowe zwycięstwo Biało-Czerwonych, siódmy natomiast został wyzerowany. W ósmym punkt do swojego dorobku dołożyła drużyna Evity Regzy, w dziewiątym natomiast dwa „oczka” wywalczył nasz zespół, wyrównując stan meczu przed ostatnią partią. W niej jednak punkt na wagę zwycięstwa zdobyły Łotyszki, triumfując w całym meczu 7:6. W pozostałych dwóch meczach pierwszego dnia turnieju Holenderki wygrały 5:1 ze Słowaczkami, a Turczynki pokonały Francuzki 9:4.

W piątek rano swoje zmagania zainaugurowały męskie reprezentacje z dywizji B, w tym ekipa Tomasza Zioło, która zmierzyła się z Litwinami. W pierwszej partii nasi rywale zdobyli jeden punkt, kolejne dwa endy zostały natomiast wyzerowane. Kolejne cztery partie kończyły się wynikiem 1:0 – czwartą i szóstą wygrali Polacy, piątą i siódmą z kolei Litwini. Zespół Tadasa Vyskupaitisa powiększył prowadzenie w ósmym endzie, zdobywając w nim dwa punkty, na co Biało-Czerwoni odpowiedzieli wygraną 1:0 w endzie dziewiątym. Dziesiąta partia zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem Litwinów, którzy tym samym przypieczętowali triumf w całym meczu w stosunku 6:3. Oprócz naszych północnych sąsiadów swoje pierwsze spotkania wygrali też Duńczycy (7:1 z Belgami), Węgrzy (10:7 z Turkami) i Walijczycy (7:3 ze Słoweńcami).

W południe po raz drugi na lód wyszły nasze panie, które stanęły naprzeciw Holenderek. Mecz rozpoczął się po naszej myśli – pierwszą partię Biało-Czerwone wygrały za dwa punkty, a drugą za jeden. W trzecim endzie padł wynik 0:0, natomiast w czwartym kolejne dwa „oczka” na koncie zapisał zespół Marty Szeligi-Fryni. Piąty end za punkt wygrały Pomarańczowe, na co nasz zespół odpowiedział wysoką, czteropunktową wygraną w endzie szóstym, po czym wygrał siódmą partię 1:0. Ósmy end zakończył się zwycięstwem za jeden punkt Holenderek, po czym zespół Marianne Neeleman poddał spotkanie przy stanie 2:10. W tej sesji triumfowały również Łotyszki (7:5 z Czeszkami), Turczynki (12:4 z Austriaczkami) oraz Angielki (ich przeciwniczki, Włoszki przekroczyły limit czasu).

W popołudniowej sesji na lodzie pojawiły się drużyny z grupy B dywizji B mężczyzn. Zwycięskie otwarcie odnotowały reprezentacje Austrii (6:5 z Łotyszami), Chorwacji (11:7 z Hiszpanami), Anglii (7:5 z Estończykami) i Izraela (5:3 ze Słowakami). O tej samej godzinie swoje zmagania rozpoczęła elita kobiet. Inaugurację wygrały drużyny Rosji (8:2 ze Szwajcarkami), Danii (7:2 ze Szkotkami), Szwecji (11:1 z Finkami), Niemiec (9:2 z Estonkami) i Węgier (8:5 z Norweżkami). W sobotę na lód po raz pierwszy wyjdą męskie drużyny z dywizji A.

Tabela grupy A dywizji B mężczyzn:
1. Dania 1:0
1. Litwa 1:0
1. Walia 1:0
1. Węgry 1:0
5. Belgia 0:1
5. Polska 0:1
5. Słowenia 0:1
5. Turcja 0:1

Tabela grupy B dywizji B mężczyzn:
1. Anglia 1:0
1. Austria 1:0
1. Chorwacja 1:0
1. Izrael 1:0
5. Estonia 0:1
5. Hiszpania 0:1
5. Łotwa 0:1
5. Słowacja 0:1

Tabela dywizji B kobiet:
1. Łotwa 2:0
1. Turcja 2:0
3. Anglia 1:0
4. Holandia 1:1
4. Polska 1:1
6. Austria 0:1
6. Czechy 0:1
6. Francja 0:1
6. Włochy 0:1
6. Słowacja 0:1

Tabela dywizji A kobiet:
1. Dania 1:0
1. Niemcy 1:0
1. Rosja 1:0
1. Szwecja 1:0
1. Węgry 1:0
6. Estonia 0:1
6. Finlandia 0:1
6. Norwegia 0:1
6. Szkocja 0:1
6. Szwajcaria 0:1

Wojciech Nowakowski2402 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password