Curling – MŚ: Kanada w finale

Reprezentacja Kanady została pierwszym finalistą rozgrywanych w Edmonton mistrzostw świata mężczyzn w curlingu. Gospodarze turnieju pokonali w otwierającym fazę play-off meczu Szwedów.

Pierwsze trzy endy zespół Brad Gushue wygrał 1:0, w czwartym natomiast taki wynik uzyskała ekipa Trzech Koron. Piąta partia została wyzerowana, w szóstej z kolei drugi punkt na konto zapisali Skandynawowie, na co jednak drużyna spod znaku klonowego liścia odpowiedziała wygraną 3:0 w partii siódmej. Ósmy end zakończył się dwupunktową wygraną zespołu Niklasa Edina, w dziewiątym zaś Kanadyjczycy zdobyli jeden punkt. W ostatniej partii Szwedom nie udało się odrobić już strat, wobec czego przegrali spotkanie 4:7.

Kanadyjczycy dzięki temu zwycięstwu awansowali do finału. Szwedzi mają jeszcze szanse zagrać z nimi o złoto – muszą jednak wygrać półfinał, w którym spotkają się ze zwycięzcą meczu Szwajcaria-USA.

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password