Curling – MŚ: Kanadyjki w finale

Rozpoczęła się faza play-off mistrzostw świata w curlingu kobiet. W pierwszym jej meczu Kanadyjki pokonały Rosjanki, awansując do finału turnieju w Pekinie.

Pierwsza partia spotkania została wyzerowana, w drugiej punkt zdobyła ekipa spod znaku klonowego liścia, a w trzeciej za dwa punkty zwyciężył zespół Anny Sidorowej. Kanadyjki odpowiedziały na to wygranymi 2:0 i 1:0 odpowiednio w endzie czwartym i piątym, Sborna zaś zdobyła punkt w endzie szóstym. Od tej pory punkty zdobywała już tylko drużyna Rachel Homan – kolejne trzy partie wygrała za jeden punkt, a przed ostatnią Rosjanki poddały mecz przy stanie 3:7.

Kanadyjki dzięki temu zwycięstwu są już pewne gry w finale. Rosjanki będą miały jeszcze jedną szansę, aby się w nim znaleźć – w sobotę zagrają w półfinale ze zwyciężczyniami pojedynku Szweja-Szkocja.

Wojciech Nowakowski2413 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password