Curling: Szkocja zmienną jest; Chiny, Łotwa i Włochy z kompletem przegranych

wwcc2013Drugi dzień Mistrzostw Świata w curlingu kobiet za nami. Szkocja zagrała dwa skrajnie różne mecze, Szwecja i Szwajcaria prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw, a Chiny, Łotwa i Włochy zajmują ex aequo ostatnie miejsce z kompletem porażek.

Rano rozegrane zostały tylko dwa spotkania. W jednym Dunki i Japonki stoczyły zacięty pojedynek. Kluczowe okazały się ostatnie dwie partie, wygrane przez reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśnii za dwa i za jeden punkt, które przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Azjatek. Mecz zakończył się wynikiem 6:4. Niemniej ciekawy był pojedynek pomiędzy Amerykankami i Niemkami. Drużyna naszych zachodnich sąsiadek więcej endów rozstrzygnęła na swoją korzyść, jednak w dziewiątej to reprezentantki USA zdobyły trzy punkty i wyrównały stan meczu na swoją korzyść. W decydującej dziesiątej partii jeden punkt trafił na konto Niemek, które wygrały tym samym całe spotkanie 6:5.

W drugiej sesji najciekawiej zapowiadał się pojedynek pomiędzy Szwedkami i Szkotkami. Niespodziewanie spotkanie to okazało się być bardzo jednostronne – po pięciu partiach drużyna „Trzech Koron” prowadziła aż 11:1 (m. in. wygrały czwartego enda 5:0). Mecz zakończył się w siódmej partii wynikiem 11:2 dla Szwedek. Nieoczekiwane problemy z Łotyszkami miały natomiast Kanadyjki. Gospodynie Mistrzostw wygrały aż pięć partii, jednak każdą tylko za jeden punkt. Drużynie spod znaku klonowego liścia wystarczyła zatem wcześniej nabyta przewaga – dwa endy wygrane 2:0 i jeden 3:0 dały Kanadyjkom zwycięstwo w tym meczu 7:5. Pewne zwycięstwo odniosły Rosjanki – Mistrzynie Europy pokonały Włoszki 9:4, czterokrotnie wygrywając partię za dwa punkty. Zawodniczki z Italii mają w tej sytuacji na koncie aż trzy przegrane mecze. Trzecią porażkę zaliczyły także brązowe medalistki sprzed dwóch lat, Chinki. Tym razem ich pogromczyniami okazały się Szwajcarki, które zwyciężyły 8:5 i jako pierwsze zdobyły komplet trzech zwycięstw.

Wieczorem Szkotki zrewanżowały się swoim kibicom za pogrom w meczu ze Szwedkami – tylko w dwóch partiach pozwoliły Niemkom na zdobycie po jednym punkcie i ostatecznie już po siedmiu partiach na tablicy wyników widniał końcowy wynik 9:2. Podobnie wyglądała sytuacja w meczu Kanada-Dania – tylko w pierwszej partii punkty trafiły na konto Dunek, które wygrały tego enda 2:0, jednak w kolejnych swój dorobek powiększały ich rywalki. W sumie Kanadyjki zdobyły osiem oczek i w ósmym endzie mecz się zakończył. Blisko sprawienia niespodzianki były natomiast Łotyszki – gospodynie turnieju, po nie najlepszym początku meczu z Japonkami, dzięki zwycięstwu 4:0 w szóstej partii wyrównały stan meczu na 6:6. W kolejnych partiach Łotyszki dotrzymywały rywalkom kroku, jednak w ostatniej Azjatki zdobyły dwa punkty i ostatecznie to one wygrały 11:8. O krok od zwycięstwa nad Szwedkami były Amerykanki, jednak przewaga uzyskana na początku meczu przez drużynę „Trzech Koron” okazała się dla nich zbyt duża do odrobienia w ostatnich endach – mecz zakończył się przegraną USA 8:9.

Tabela:

1. Szwajcaria 3 wygrane:0 przegranych

1. Szwecja 3:0

3. Japonia 2:1

3. Kanada 2:1

3. Niemcy 2:1

3. Rosja 2:1

3. Szkocja 2:1

8. Dania 1:2

8. USA 1:2

10. Chiny 0:3

10. Łotwa 0:3

10. Włochy 0:3

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

 • widz

  A ktoś wie, dlaczego w ekipie Szwajcarii nie gra Mirjam Ott ze swoją drużyną?

  • Wojciech Nowakowski

   Mirjam Ott przegrała z Silvaną Tirinzoni w finale Mistrzostw Szwajcarii w lutym

 • widz

  Tak podejrzewałem. No cóż, to dla mnie smutna wiadomość – nie mam komu teraz kibicować. Ale i tak dziękuję za informacje.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password