Curling – MŚ par mieszanych: Rosjanie nie obronią tytułu

Rozpoczęła się faza play-off rozgrywanych w Lethbridge mistrzostw świata par mieszanych w curlingu. Już w 1/8 finału naprzeciw siebie stanęli ubiegłoroczni finaliści – Rosjanie i Chińczycy. Tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszli Azjaci, którzy triumfowali 8:3, wykluczając obrońców tytułu z walki o medale.

W pozostałych spotkaniach pierwszej sesji Łotysze pokonali 6:4 Szwedów, Kanadyjczycy pokonali 8:3 Szkotów, a Koreańczycy 6:3 Irlandczyków. W drugiej sesji triumfowali Szwajcarzy (8:5 z Hiszpanami), Norwegowie (9:5 z Włochami), Czesi (8:6 z Węgrami) i Finowie (6:5 z Amerykanami).

W ćwierćfinałach okazję do rewanżu za porażkę w fazie grupowej uzyskali Chińczycy, którzy zmierzyli się z Koreańczykami. Rewanż okazał się skuteczny – Chińczycy wygrali 8:2. Do strefy medalowej przeszli także Kanadyjczycy (10:5 z Łotyszami), Szwajcarzy (8:4 z Norwegami) i Czesi (6:5 z Finami).

W drabince drużyn walczących o punktowane w rankingu olimpijskim miejsca 9-12 znaleźli się nie tylko ubiegłoroczni mistrzowie, ale też zwycięzcy i finaliści sprzed dwóch lat – Węgrzy i Szwedzi. O ile Rosjanom udało się pokonać Irlandczyków 7:5, o tyle zarówno Dorottya Palancsa i Zsolt Kiss, jak i Camilla i Per Noreenowie zakończyli zmagania w Lethbridge bez punktów – Madziarzy ulegli 0:11 Amerykanom, a Skandynawowie przegrali 2:9 ze Szkotami. W turnieju pozostają jeszcze Włosi, którzy wygrali 8:5 z Hiszpanami.

Wojciech Nowakowski2378 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password