Curling – MŚ par mieszanych: Szwajcarzy ze złotem

Szwajcarzy Jenny Perret i Martin Rios zostali mistrzami świata par mieszanych w curlingu. W finale czempionatu rozgrywanego w Lethbridge pokonali oni reprezentantów gospodarzy, Joanne Courtney i Reida Carruthersa 6:5.

W półfinale Szwajcarzy pokonali Czechów 7:6, a Kanadyjczycy Chińczyków 5:4. Spotkanie finałowe, zwłaszcza w środkowej części, przebiegało po myśli gospodarzy, jednak pomimo trzypunktowego prowadzenia przed ostatnią partią musieli oni zadowolić się srebrem, po tym jak Helweci zdobyli aż cztery punkty w finałowym, ósmym endzie. W meczu o brąz natomiast Chińczycy pokonali 6:2 Czechów.

Podium mistrzostw świata par mieszanych w curlingu 2017:
1. Szwajcaria (Jenny Perret, Martin Rios)
2. Kanada (Joanne Courtney, Reid Carruthers)
3. Chiny (Rui Wang, Dexin Ba)

W niedzielę rozegrano też mecze, które miały rozdzielić miejsca 5-12. W sesji południowej Koreańczycy wygrali z Łotyszami 8:2, a Norwegowie z Finami 6:4. W pojedynku o piąte miejsce Norwegowie pokonali Koreańczyków 9:2, zaś w meczu o siódmą pozycję Finowie pokonali Łotyszy 7:1. Na dziewiątym miejscu turniej zakończyli ustępujący mistrzowie, Rosjanie, którzy wygrali z Amerykanami 7:5, natomiast na jedenastym uplasowali się Szkoci, dzięki tak samo wysokiej wygranej z Włochami.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password