Curling – MŚ: Rosjanki powalczą z Kanadyjkami

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Już tylko mecze rozstrzygające o podziale medali zostały do rozegrania na mistrzostwach świata w curlingu kobiet. W finale Kanadyjki, które awans uzyskały już w piątek, zmierzą się z Rosjankami, zaś w meczu o brąz spotkają się Szwedki i Szkotki.

Te dwie ostatnie drużyny zagrały w sobotę ze sobą w meczu fazy play-off. Pierwsze dwie partie 1:0 wygrała ekipa Anny Hasselborg, w trzeciej zaś tak samo wysoko triumfowały Brytyjki. W czwartym endzie Skandynawki zdobyły punkt, na co Szkotki odpowiedziały tym samym w endzie piątym, a w szóstym na konto Trzech Koron wpadły dwa oczka, co również spotkało się z identyczną odpowiedzią ze strony drużyny Eve Muirhead. Kluczowy dla losów meczu okazał się end ósmy, wygrany przez Szwedki 3:0. W dziewiątym Szkotki zdobyły tylko jeden punkt, a w dziesiątym nie były już w stanie odrobić strat i uległy Skandynawkom ostatecznie 5:8.

Drużyna Anny Hasselborg w pófinale spotkała się z Rosjankami. Mecz rozpoczął się od partii wygranej 2:0 przez zespół Sbornej, drugi end został wyzerowany, w trzecim natomiast punkt trafił na konto Szwedek. W czwartej partii oczko na konto zapisał zespół Anny Sidorowej, za to Skandynawki w piątej partii wygrały za dwa punkty, wyrównując stan meczu. Szósty end zakończył się wynikiem 0:0, natomiast w siódmym i ósmym po trzy punkty zdobyły Rosjanki. Szwedki w tej sytuacji postanowiły poddać mecz przy wyniku 9:3.

Wojciech Nowakowski2372 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password