Curling – MŚ: Złoto dla Trzech Koron

Reprezentacja Szwecji wygrała mistrzostwa świata mężczyzn w curlingu. Na podium obok Skandynawów stanęli Kanadyjczycy i Szkoci.

© WCF / Richard Gray

Dwa pierwsze endy finału zakończyły się wynikiem 0:0, natomiast trzeci i czwarty Szwedzi wygrali za dwa punkty. W piątym ponownie triumfowali Skanydnawowie, tym razem tylko 1:0, na co Kanadyjczycy odpowiedzieli tak samo wysoką wygraną w partii szóstej. W siódmej Trzy Korony podwyższyły prowadzenie o dwa oczka, w ósmej natomiast 2:0 zwyciężyła drużyna spod znaku klonowego liścia. Nie widząc jednak szans na odrobienie kolejnych strat postanowili Kanadyjczycy poddali mecz przy stanie 3:7.

W meczu o brąz Szkoci grali z Koreańczykami. W pierwszej partii punkt zdobyli Wyspiarze, w drugiej natomiast za dwa punkty wygrali Azjaci. Kolejne trzy endy padły łupem Brytyjczyków, którzy triumfowali kolejne 3:0, 2:0 i 4:0, budując sobie dużą przewagę. W szóstej partii za punkt wygrali gospodarze ostatnich igrzysk olimpijskich, natomiast w siódmej ponownie oczko zapisali na konto Szkoci. Po wygranej w ósmym endzie 1:0 Koreańczycy poddali mecz przy stanie 4:11.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password