Curling – MŚ: Złoty klonowy liść

Zwycięstwem reprezentacji Kanady zakończyły się mistrzostwa świata w curlingu kobiet. Drużyna Rachel Homan podczas imprezy w Pekinie nie przegrała ani jednego spotkania.

Ostatni dzień zmagań rozpoczął się od meczu o brąz pomiędzy Szkotkami i Szwedkami. Pierwszy end został wyzerowany, w drugim 2:0 wygrały Skandynawki, w trzecim natomiast znów padł wynik 0:0. W czwartej partii pierwszy punkt na konto zapisała drużyna Eve Muirhead, w piątej zaś tak samo wysoko zwyciężyła ekipa Trzech Koron. Szóstą partię za dwa punkty wygrały Brytyjki, w siódmej natomiast oczko zdobył zespół Anny Hasselborg. Ostatnie trzy partie kończyły się wynikiem 1:0 dla Szkotek, wobec czego wygrały one cały mecz 6:4 i zdobyły brązowy medal.

Finałowy pojedynek Rosjanek z Kanadyjkami również rozpoczął się od wyzerowanej partii. W kolejnych dwóch zwyciężyła ekipa spod znaku klonowego liścia, kolejno za dwa i jedno oczko, w czwartej natomiast znów żadna z drużyn nie zdobyła punktu. W piątym endzie pierwszy punkt wywalczył zespół Anny Sidorowej, na co Kanadyjki odpowiedziały trzypunktową wygraną w endzie szóstym. W siódmym dwa punkty trafiły na konto Sbornej, w ósmym natomiast tak samo wysoko wygrała drużyna Rachel Homan, po czym Rosjanki postanowiły poddać mecz przy stanie 3:8.

Podium mistrzostw świata w curlingu kobiet 2017:
1. Kanada (Lisa Weagle, Joanne Courtney, Emma Miskew, Rachel Homan – skip, Cheryl Kreviazuk – rezerwowa)
2. Rosja (Nkeiruka Ezekh, Alina Kowaliewa, Margarita Fomina, Anna Sidorowa – skip, Aleksandra Rajewa – rezerwowa)
3. Szkocja (Lauren Gray, Vicki Adams, Anna Sloan, Eve Muirhead – skip, Kelly Schafer – rezerwowa)

Wojciech Nowakowski2355 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password