Curling – MŚJ-B: Awanse do elity rozdane

Dobiegły końca rozgrywane w Lohji mistrzostwa świata juniorów dywizji B w curlingu. Medaliści imprezy wywalczyli również prawo startu w marcowym czempionacie elity.

Wśród panów jako pierwsi Chińczycy i Rosjanie – ci pierwsi pokonali w półfinale turnieju Hiszpanów 6:5, a ci drudzy wygrali z Niemcami 5:4. W finale lepsi okazali się Azjacie, którzy triumfowali 5:4. Ostatnie miejsce dające awans na turniej w Aberdeen wywalczyli Niemcy, zwyciężając z Hiszpanami 6:4.

U pań półfinały wygrały Chinki (4:1 z Nowozelandkami) oraz Turczynki (3:2 z Norweżkami). W bezpośrednim pojedynku o zwycięstwo w turnieju w Lohji górą okazała się reprezentacja Państwa Środka, która zwyciężyła 4:2. Z kolei brązowe medale wywalczyły Norweżki, które wygraną 4:2 zakwalifikowały się na mistrzostwa elity.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>